Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 29 czerwca 2020 
    

W macOS 11 odkryto mnóstwo wpisów dotyczących nowych Radeonów i APU od AMD


Autor: Wedelek | źródło: Hardwareleaks | 05:15
(1)
Zaprezentowany podczas ostatniego WWDC system operacyjny macOS 11 Big Sur stał się prawdziwą skarbnicą informacji na temat nowych układów graficznych od AMD. Wśród wpisów umieszczonych w plikach konfiguracyjnych tego systemu możemy znaleźć zarówno informacje o kartach zbudowanych w oparciu o GPU Navi 21, jak i jego następcę, czyli bazującego na RDNA3 Navi 31. To by wskazywało, że prace nad przyszłą architekturą idą pełną parą i Apple już testuje jej wczesne prototypy. Myślę, że warto w tym miejscu przypomnieć, że po raz pierwszy o istnieniu Navi 31 dowiedzieliśmy się od użytkownika Komachi, który raportował jego istnienie już w grudniu ubiegłego roku.

Ten sam Komachi kilka dni temu odnalazł w plikach najnowszego systemu od Apple wpis „CZN_RENOIR”, który odnosi się do obsługi dwóch niewydanych jeszcze APU od AMD, a konkretnie Cezanne i Renoir. Te jak widać musi je łączyć wiele wspólnego, w tym rdzenie x86 Zen3.

Na tym nie koniec ciekawych odkryć, bo w macOS 11 Big Sur znaleziono też wpisy powiązane z APU Van Gogh i dwoma nowymi Radeonami Instinct MI100 oraz MI200, czyli pierwszymi profesjonalnymi kartami od AMD z architekturą RDNA2. Wśród wpisów pojawia się też Navi 22 będący następcą Navi 12, oraz Navi 23, który najprawdopodobniej zastąpi Navi 14. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ciekawe. (autor: pwil2 | data: 2/07/20 | godz.: 00:19)
    Może Japko rozważa pozostawienie linii Pro na x86 AMD, a budżetowych serii na procesorach z tabletów.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.