Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 21 lipca 2020 
    

Sony wprowadzi ograniczenia w sprzedaży PlayStation 5 w swoim firmowym sklepie


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 05:15
Pod koniec ubiegłego tygodnia mogliście przeczytać na łamach TPC o planach Sony związanych ze zwiększeniem tempa produkcji PlayStation 5. Dzięki temu do końca roku w magazynach ma się pojawić ponad 10 milionów sztuk tych konsol. Mimo iż nie jest to mała ilość, to Sony ma obawy, że i tak będzie ona niewystarczająca. Dlatego też zapadła decyzja o wprowadzeniu ograniczeń w sprzedaży „plejki” w sklepie PlayStation Direct do jednej sztuki dla każdego klienta. Tym sposobem Sony chce zwiększyć ilość gospodarstw domowych, które będą mogły zamówić chociaż jedna nową konsolę.

Ograniczenie dotyczy wszystkich wersji i nie będzie się dało go obejść zamawiając różne odmiany PlayStation - jeśli zakupimy wersję z napędem, to tej bez napędu już w sklepie PlayStation nie zamówimy.

W kodzie witryny sprzedażowej Sony odnaleziono też ślady nowych etykiet kompatybilności wstecznej nadawanej produktom powiązanym z PlayStation 5. Nie wiadomo, czy będzie ona dotyczyć jedynie gier, czy również akcesoriów, ale pewnym jest, że nie wszystkie produkty stworzone z myślą o PlayStation 4 będą kompatybilne z nową wersją konsoli. Nie jest to zresztą jakieś wielkie zaskoczenie, bo o takim problemie można już było usłyszeć kilka miesięcy temu. Teraz mamy po prostu jeszcze jeden dowód na wybiórczą kompatybilność wsteczną PS5. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.