Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 24 lipca 2020 
    

Nvidia zainteresowana odkupieniem ARMa od SoftBanku


Autor: Wedelek | 05:01
(14)
Konsorcjum SoftBank nie chce już dłużej utrzymywać firmy ARM i szuka dla niej nowego właściciela. Podobno jednym z pierwszych podmiotów z którym rozmawiali przedstawiciele SofBanku było Apple, ale firma kierowana przez Tima Cooka nie była przesadnie zainteresowana. Ponoć chodziło przede wszystkim o ewentualne problemy z regulatorami rynku oraz pozostałymi kontrahentami ARMa. Kontrowersje budził też model subskrypcyjny na którym jest oparty biznes tej firmy. Ten miał po prostu nie odpowiadać włodarzom giganta z Cupertino. Takich zastrzeżeń nie zgłasza kolejny z potencjalnych nabywców ARMa, czyli firma Nvidia.

Ta chce ponoć kupić swojego dotychczasowego partnera i wcielić go do swojego portfolio produktów. Pytanie tylko, czy Nvidia dojdzie do poróżnienia z SoftBankiem, który w 2016 roku kupił ARM za 32 miliardy dolarów. Teraz wartość tej firmy jest o wiele wyższa (+185% na giełdzie w Filadelfii), choć i sama Nvidia nie należy do tanich. Obecnie wycenia się jej wartość na $254 miliardy.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. NVIDIA wyemituje nowych akcji za 50 miliardow (autor: ekspert_IT | data: 24/07/20 | godz.: 09:57)
    I odda 49 właścicielom ARM a miliardzie pójdzie na odprawy dla 3/4 pracowników ARM. Chyba nikt nie ma wątpliwości że tak będzie?

  2. Ciekawe... (autor: pandy | data: 24/07/20 | godz.: 10:07)
    To może być jedna z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o konkurencje dla ARM, coś co przyspieszy rewolucje na rynku.
    Skorzystać mogą na tym nowicjusze tacy jak RISC-V.


  3. Nowe rewizje ARM od 8.3 wzwyż powstają już bez udziału naukowców z USA. (autor: Mario1978 | data: 24/07/20 | godz.: 10:34)
    Dlatego jak mamy tu do czynienia z prawdą to dziwne zachowanie Nvidia.Zresztą ta firma ma bardzo duże parcie na zamknięte standardy i przez to mimo , że ich kondycja wygląda super teraz to jednak tylko jedno oprogramowanie jak nowy system operacyjny może zniweczyć ich plany.Chodzi mi o nowy OS , który bez względu na hardware będzie traktował ich na podobnym poziomie.W takim momencie to Nvidia będzie na straconej pozycji.Zresztą Nvidia teraz jest samotna ponieważ takie AMD przy Navi czy swoich CPU Zen korzystało także z pomocy największych firm nie tylko z USA.Współpraca AMD i Samsung przez ogłoszenie iGPU Navi w SOC do Smartfonów pokazuje , że ich rozwiązania powstają na zasadzie współpracy.Nvidia nie znajdzie sobie kogoś (przyjaciela) ale musi być to firma z potencjałem by myśleć o przyszłości.

  4. dziwię się, że ARM nie interesuje się AMD (autor: Seba78 | data: 24/07/20 | godz.: 14:25)
    Myślę, że naprawdę rynek x86 może się załamać a ruch Apla to tylko gwóźdź do trumny. No chyba, że mają wiedzę i perspektywę spojrzenia inną na ten temat i ufają, że x86 będzie trwało w najlepsze. Intel może nie móc kupić ARMa. A być może nie chciał by.

  5. @Seba78 (autor: Promilus | data: 24/07/20 | godz.: 14:47)
    Jak ARM będzie wyciągał na 1 wątku wydajność 5GHz intela to dopiero można będzie się tym zainteresować na serio...

  6. O to się nie martwię. (autor: Seba78 | data: 24/07/20 | godz.: 15:11)
    Już dzisiaj można procesor z telefonu Apla zestawić z mobilnym Core i5. Nie wierzę, że Aple się pomylił. Mają coś o czym możemy tylko spekulować.

  7. Mario1978 (autor: pawel1207 | data: 24/07/20 | godz.: 15:48)
    w ktorym miejscu nv ma parcie na zamkniete standardy :D dla open source robia wiecej niz amd :D a to ze tworza swoja technologie i jest ona zamknieta to tak jak by dopierdalac sie do ms ze windows nie jest open :D priorytetem dla krzdejj firmy jest zarabianie pieniedzy nie rozdawanie swoich technologi a amd w przypadku mantle nie mialo wyjscia bo stery do ich grafik byly tak napisane ze mialy poterzny narzut na cpu :D co w wypadku slabych buldorzerow dawalo tragiczne efekty :D dal amd pusczenie mantle to byla jedyne sensowne rozwiazane :D


  8. @Seba78 (autor: Promilus | data: 24/07/20 | godz.: 16:10)
    Tylko w czym to można zestawić, bo jeśli jakiekolwiek zestawienia są to w geekbenchu, a na tej podstawie raczej trudno wyrokować wydajność w typowych zastosowaniach desktopowych... Tu nie chodzi o to, że "apple się myli" bo apple się myliło tak bardzo, że gdyby Jobs nie wrócił w porę i nie wziął ich za pysk to by Apple dziś nie było. Apple jest firmą chytrą i pazerną. Tak chytrą i pazerną jak może być. Często jest pazerność uzasadniona tym co jest sprzedawane, nie zawsze - bo wielokrotnie przepłaca się za logo, ale dosyć często uzasadnienie wysokiej ceny jakością czy wydajnością produktu jest. Jako chytra i pazerna firma chce kontrolować bezpośrednio wszystko co się dzieje z jej produktami, od komponentów produkcyjnych bo urządzenia w dłoni klienta. Produkując własne chipy mają pełną kontrolę. Mając chipy od dostawców zewnętrznych zawsze jest obawa, że dadzą dupy - jak IBM z PowerPC G5. x86 wybrane zostało jako zamiennik bo architektura dość dobrze skalowała się w mobile (w przeciwieństwie do gorącego G5) a jednocześnie zapewniała rozsądną wydajność i perspektywy na przyszłość (i nadal zapewnia wydajność, nadal są też perspektywy na przyszłość). ARM ostro modyfikowany w "performance" będzie miał ostatecznie wszystkie plusy ORAZ MINUSY x86. Jeśli więc będzie równie wydajny układ to nie będzie bardzo odbiegał poborem prądu, a przegra z popularnością ISA x86 i kompatybilnością wsteczną (choć to coraz mniejsze znaczenie przy coraz lepszych JIT). Innymi słowy nawet jeśli w natywnym kodzie ARM będzie bardziej efektywny energetycznie, wydajniejszy to jeśli nie pokona intela w x86 (a nie pokona) to będzie mniej popularnym rozwiązaniem. Poza tym Apple by nie wypuściło swoich układów szeroko (poza własne produkty). Zatem to, że Apple raczej dobrze na tym (przejściu na ARM) wyjdzie nie oznacza automatycznie, że Intel i AMD na tym wyjdą źle.

  9. @Seba (autor: ekspert_IT | data: 24/07/20 | godz.: 19:07)
    nV ma dużo $$ to dziwię się, że nie kupią licencji na x86 od Intela (droższa opcja) albo odkupią wydmuszki procesorowe jak VIA, NEC,Texas Instrumental, Transmeta, Sis ...

  10. w sumie kupno (autor: pawel1207 | data: 25/07/20 | godz.: 03:36)
    VIA nic im nie da bo via w momecie sprzedarzy traci licencje na x86 reszta to zadko urzywane zestwy instrukcji arm jak by na to nie patrzec ma bogate srodowisko zarowno devow jak i userow co za tym idzie jest szansa ze bede kasa licencji gdyby nv chcialo zrobic cpu dla siebie to wykupilo by licencje co jest tansze i robila to w przeszlosci albo skorzystala by z open isa czy riscv co bylo by lepszym rozwiazaniem w nietkorych bioroc pod uwage wydajnosc ale nie koniecznie wydajnosc na watt aspektach .w brw pozorom trzymanie w lapkach arma dla takiej firmy jak nv moze oznaczac krok naprzod .. w sumie kiedys nv chaila kupic licencje na x86 ale intel sie nie zgodzil bo oile nad amd ma pelna kontrole to nad nv niema zadnej ..


  11. @pawel1207 (autor: Promilus | data: 25/07/20 | godz.: 10:07)
    Czy x86 to rzadko używane zestawy instrukcji? Ponad 90% desktopa na tym lata. To, że od deskorolki elektrycznej po serwery wszędzie jest coś na ARM nie oznacza, że jest to najfajniejsza platforma do programowania. Większość oprogramowania użytkowego jest na x86 i to się nie zmieni nagle. PowerPC już swego czasu próbowało odbić rynek i mimo lepszego produktu (G4) nie udało się to. Od dłuższego czasu jest win10 na ARM z emulatorem i nic poza paroma laptopami się na to nie pojawiło. Nie ma platformy pod desktopa. Nie ma ogólnodostępnej platformy do workstation. Nie ma żadnej szerokodostępnej i wyraźnie lepszej platformy dla serwerów. Czyli x86 trzepie ARMa w tych 3 zastosowaniach i zupełnie nic nie wskazuje by to się miało zmienić. SVE fajna sprawa i zdecydowanie mądrzejsze rozwiązanie niż AVX, ale żaden procesor "cywilny" tego aktualnie nie wspiera :) Tylko neon.

  12. Promilus (autor: pawel1207 | data: 26/07/20 | godz.: 14:32)
    reszta to zestawy zadko urzywanych instrukcji :D mam na myisli chocby mipsy .ale jesli poatrzymy globalnie to x86 wcale nie jest najpopularniejszym zestawm instrukcji . zpower pc to inna bajka byla bo ibm nie chcial sie w to babrac a reszcie sie odechcialo motorola nie przykladala nalezytej wagi do produktu i cale power consocium wyraznie olewalo sprawe skupiaja c sie na mac :D mowiac ogolnie mieli wyjebane jak by na to nie patrzec co za tymidzie seria udana zreszta power poszla w zapomnienie :D .. arm na destopie nie ma prawa bytu o ile nie pojawi sie dobra emulacja x86 pod windowsami i tyle w temacie ludzi przy x86 trzyam windows a windows trzyma przy x86 jest to zamkniete kolo kiedy totalnie chujowe rozwiazanie stalo sie standardem zarowno os jak i cpu sa siebie warci . a fakty sa takie ze innych rozwiazan dla desktopa nie ma jak postawisz linuxa to nie ma offica i jest placxz nie ma gier i jest blacz beee jaki to beznadzejny system ludzie cha winows bo windows znaja jak im sie daje cos nowego to otwieraja szeroko gebe ze zdziwienia i zastanawiaja sie czy to sie obsluguje myszka i klawiatura .. ... jednak arm to inna sprawa jest szeroko stosowany produkuje go wiele firm jest tanszy w produkcji bez wiekszego problemu dostaniesz i 80 rzeniowe cpu z tym czego nie ma arm to ujednoliconej platformy typu 2066 czy am4 ale mysle ze z czasem dzieki aplle min .. arm zysaka szersza popularnosc jak arm zyska szersza popularnosc to ludzie kapna sie ze nie sa skazani tylko na kulawe i ograniczone x86 i ze mozna rownierz na desktopie :D to tylko kwestia czasu osobiscie zyczee aby x6 zdechlo jak najszybcie bo bez tego nigdy nie bedzie realnej konkurencji ani rozwoju a tak za10 lat moze x86 przestanie powoli miec monopol na desktopy mysle ze konsole z czasem tez na arm sie przeniosa o ile apple odniesie sukces ze swoim rozwiazaniem.. na co ma szanse ..:D problemem w armie jest brak standaryzacji co do gniazdek plyt glownych pamiecie poszczegolnych zlacz niemniej kiedys smiano sie z serwerow na arm dzisiaj juz nikt sie nie smieje i jesli chodzi o ten rynek arm staje sie powoli realna konkurencja dla x86 :D co cieszy zrezta co tu durzo mowic jak ludzie jarali sie 4 rdzeniami w desktopach proce na armie ofrowaly ich ponad 30 :D o niewiedzy jesli chodzi o alternatywne architektory swiadcza zreszta nawet komentaze mowiace o rewolucji w swiecie procesorow :D kiedy amd wcisnelo thread ippera bo tyle dzeni w jednym krzemie podczas kiedy arm od dluszego czaso oferowalo calkiem niezle sie sprawujacych na serwerach 80 rdzeniowe i wiecej proce
    problem w tym ze zadne ztych armowych rozwiazan nie jest dostepne dla szaraka i mam nadzieje apple byc moze zmieni odrobine ta relacje ..



  13. @pawel1207 (autor: Promilus | data: 26/07/20 | godz.: 15:38)
    Ale masz windowsa 10 na ARM więc pisanie, że windows się trzyma przy x86 jest błędne. Właśnie dlatego są laptopy ARMowe z Win10 odpalające przez emulator appki x86, wiadomo, dość wolno, ale jest to używalne. Będą szybsze ARMy, ze slotami PCIE żeby zapodać Navi czy RTX to i gry na to zaczną wychodzić i ostatni bastion x86 upadnie. Tylko AMD i intel to 2 standardy. A Mediatek, Allwinner, Rockchip, Samsung, Amlogic itp. itd. to ile by było standardów płyt głównych, gniazd etc? Właśnie. Desktop ARM nie będzie tak długo dobrą opcją jak długo nie będzie konkretnych standardów pod taką platformę.


  14. NVIDIA (autor: malkovich | data: 29/07/20 | godz.: 10:21)
    Wspaniały post! Właściwie przygotowuję się do przekazania tych informacji, mój przyjaciel jest bardzo pomocny. https://jiofi-local-html.mobi

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.