Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 28 lipca 2020 
    

Windows 95 i Doom odpalone na PC złożonym w Minecrafcie


Autor: Wedelek | źródło: GitHub | 05:14
(3)
Po chwilowym spadku popularności Minecraft przeżywa swoją drugą młodość, czego najlepszym dowodem jest rosnąca liczba graczy oraz nowe mody tworzone przez społeczność skupioną wokół gry. Większość z nich to niewielkie projekty, które nierzadko powielają już istniejące pomysły lub usprawniają jakieś mechaniki. Są jednak i takie, obok których nie sposób przejść obojętnie, nawet jeśli w Mincrafta nie gramy. Przykładem takiego moda jest VM Computers, który pozwala stworzyć swojego własnego, w pełni działającego PCta istniejącego jako interaktywny obiekt w klockowym świecie gry.

Oparta na Virtual Boxie modyfikacja umożliwia uruchomienie na złożonym sprzęcie dowolnego systemu operacyjnego, a także na instalowanie na nim w pełni działających gier i programów. Twórcom do demonstracji możliwości VM Computers posłużyła gra Doom, którą odpalono w wirtualnej maszynie z Windowsem XP na pokładzie. To się dopiero nazywa dodatek! Osoby, które chciałyby same spróbować jak działa opisywany mod mogą go pobrać z TEJ strony. Konieczne będzie też posiadanie VirtualBoxa 6.1, API Fabric dla Minecrafta 1.15.2 oraz obrazu systemu, który chcemy zainstalować. Twórcy przygotowali krótką instrukcję całego procesu, a znajdziecie ją na stronie projektu.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. no to już jest CZAD:) (autor: sew123 | data: 28/07/20 | godz.: 11:14)
  nie ogarniam tego :) hehehe

 2. ale to jest proste (autor: Duke Nukem PL | data: 28/07/20 | godz.: 19:25)
  Rzeczony Mod jest mostem służącym do podłączenia się w Minecrafcie do Virtual RDP maszyny wirtualnej działającej na zewnętrznym Virtual Box. I to jest cała filozofia tego rozwiązania.
  W Virtual Box tez wyczarowujemy z powietrza wirtualny komputer ale jego parametry są ograniczone zasobami naszego komputera.


 3. fajnie się ludzie bawią (autor: Qjanusz | data: 28/07/20 | godz.: 20:31)
  pomysł tak samo odjechany jak wyświetlanie głupot na wykresie obciążenia rdzeni w Win10

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.