Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 29 lipca 2020 
    

Qualcomm prezentuje Quick Charge 5 z prądem ładowania 100W+


Autor: Wedelek | 05:01
(2)
Technologie szybkiego ładowania są coraz doskonalsze i powszechniejsze, ułatwiając tym samym ładowanie coraz pojemniejszych ogniw. Od kilku lat liderem na tym rynku jest Qualcomm, który w tym roku wprowadził do oferty nową generację technologii Quick Charge o numerze 5.0. Pozwala ona na ładowanie baterii prądem o mocy przekraczającej 100W, dzięki czemu baterię o pojemności 4500mAh naładujemy od zera do połowy w raptem pięć minut. To oznacza ponad 70% wyższą efektywność w porównaniu do poprzedniej wersji Quick Charge. Nowe rozwiązanie powstało z myślą o urządzeniach posiadających dwie oddzielne baterie i przy takiej konfiguracji ładownie odbywa się nawet 10x szybciej niż w obecnie dostępnych na rynku rozwiązaniach.

Qualcomm chwali się przy tym zastosowaniem aż dwunastu różnych zabezpieczeń i nowego algorytmu ładującego, który mimo większego prądu ładowania potrafi obniżyć temperaturę ładowanego ogniwa o 10 stopni Cesjusza (w porównaniu do QC4). Co ciekawe nowa technologia jest zgodna ze specyfikacją PD-PPS (USB Power Delivery Programmable Power Supply) co oznacza, że Quick Charge 5 powinien współpracować z dowolną ładowarką zgodną z tym standardem. Nie musi to być specjalnie certyfikowane akcesorium, o czym oczywiście Qualcomm zapomniał w swoich materiałach nadmienić.

Aby móc skorzystać z Quick Charge 5 konieczne jest posiadanie jednego z dwóch układów IC: SMB1396 lub SMB1398, co w praktyce oznacza posiadanie procesora Snapdragon 865, 865 Plus lub nowszego. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. W (wat) to jednostka mocy, nie pradu. (autor: steve | data: 29/07/20 | godz.: 14:55)
  Natężenie prądu mierzymy w A (amperach).

 2. @Wedelek (autor: Duke Nukem PL | data: 31/07/20 | godz.: 01:35)
  "Qualcomm prezentuje Quick Charge 5 z prądem ładowania 100W+"
  Jak już to "z mocą ładowania 100W".
  Jednostką prądu jest Amper a mocy Wat.
  A plus (+) to operator dodawania.
  ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.