Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 29 lipca 2020 
    

Microsoft nie zarabia zbyt dużo na Game Passie


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 05:15
(5)
Usługi subskrypcyjne cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Ich pojawienie się ułatwiło dostęp do cyfrowych dóbr większej części społeczeństwa i znacząco przyczyniło się do zmniejszenia zjawiska piractwa. Obecnie w przypadku filmów i muzyki możemy skorzystać z kilku konkurujących ze sobą rozwiązań, ale na rynku gier mamy w zasadzie tylko jednego dużego gracza. Jest nim oczywiście Microsoft i jego Game Pass, który w tej chwili zdaje się być głównym koniem pociągowym nowej serii konsol giganta z Redmond. Duża ilość promocji i atrakcyjna cena sprawiają, że wielu zadaje sobie pytanie ile Microsoft na swojej usłudze zarabia.

Sam zainteresowany ustami Aarona Greenberga przyznał, że niewiele. Jego wypowiedź dla serwisu WCCFTech jest oczywiście o wiele dłuższa i bardziej kwiecista. Mamy przecież do czynienia z szefem działu marketingu Xbox Games. Wynika z niej, że Microsoft postrzega Game Passa jako inwestycję i nie liczy na szybkie pojawienie się dużej ilości gotówki z tego projektu. Zamiast tego pozyskane z abonamentu środki przeznacza na marketing szeptany, realizowany przede wszystkim za pomocą promocji dla nowych użytkowników.

Microsoft chce w ten sposób pozyskać jak największą ilość użytkowników, tak by za kilka lat czerpać duże zyski z Game Passa dzięki tzw. ekonomii skali przy zachowaniu relatywnie niskiego abonamentu. Jednocześnie firma kładzie duży nacisk na rozwój usług chmurowych - od września xCloud stanie się częścią abonamentu Game Pass Ultimate. Tym sposobem użytkownicy, których nie stać na zakup Xboxa Series X będą mogli grać w ulubione gry w wysokiej rozdzielczości na słabszym sprzęcie, choć kosztem nieco większego opóźnienia.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Ale bzdury.. (autor: Apollo129 | data: 29/07/20 | godz.: 08:20)
  A czy ktoś kto zakłada konto na YT odrazu zarabia miliony jako Joe Rogan?
  Na konsolach też nie zarabiają. To może ten MS to jakaś firma charytatywna?
  Widać wyraźnie, że tworzą mechanizmy podobne do monopolistycznych - WINDOWS do PC, GAME PAS do GIER.
  Więc jasne, że nie zarabiaja. A Tim Cook też nie zarabia, na KABLU (2m) ThunderBold 3 jedynych około 700 stów. :( Ech szkoda gadać.


 2. Ta ta już w to wierzę (autor: Mario2k | data: 29/07/20 | godz.: 08:43)
  Takie newsy mnie rozwalają

 3. Wedelek napisz o konkurencji.. a nie takie reklamy walisz (autor: Apollo129 | data: 29/07/20 | godz.: 09:01)
  Ms stać na GamePass czyli rozdawanie gier w abonamencie.
  Inni dają możliwość grania w topowe gry AAA na zegarku (mniej wydajny komputer), ale grę trzeba zakupić oddzielnie. Pewnie dlatego, że studia developerskie takie wymagania postawiły.
  Jeżeli Ms chce ukrócić piractwo to to się może udać. ALE jak już się UDA to nikt nie będzie pamiętał, że gry się kupowało, a nie były dostępne tylko w abonamencie....


 4. LOL (autor: power | data: 29/07/20 | godz.: 09:38)
  To dzieki piractwu ludzie zyskali dostep do oprogramowania, a nie dzieki drogim uslugom subskrypcyjnym.
  Nawet na tym portalu ciagle pojawiaja sie oferty taniego lewego oprogramowania, bo ludzi nie stac na drogie Windows i Office. 5. u mnie game pass od m$ (autor: pawel1207 | data: 31/07/20 | godz.: 21:46)
  zgoscil na cale 15 minut :D pomimo iz kupony w promocji :D wylecial blyskaicznie jak zobaczylem jaki skan dysku robi iile wysyla danych do ms :D to byla chyba najszybszy koniec subskrybcji w moim zyciu :D na pytanie daleczgo pobieraja moje dane bez pozwolenia odpowiedzi nie uzyskalem :D co nie dziwi :D

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.