Duże zmiany kadrowe u Intela – poleciało kilka głów
Autor: Wedelek | źródło: Intel | 15:48
(6)
Problemy z procesem produkcyjnym 7nm skłoniły Boba Swana, obecnego szefa Intela, do wprowadzenia kilku zmian kadrowych na najwyższych stanowiskach. Najbardziej znamienna z nich to dymisja dyrektora działu inżynierii, Dr. Murthy’ego Renduchintala. Ten opuści szeregi Chipzilli 3 sierpnia bieżącego roku - po czterech latach pracy na tym stanowisku. Jego rolę przejmie Dr. Ann Kelleher, która ma szefować działowi rozwoju kluczowych technologii (Technology Development Lead). Pomoże jej w tym Dr. Mike Mayberry, dotychczasowy szef działu rozwoju technologii (Technology Development), który w tym roku odchodzi na emeryturę (po 36 latach pracy).
Ponadto zmieni się szef działu produkcji (Manufacturing and Operations) – został nim Keyvan Esfarjani, a pieczę nad inżynierami projektującymi nowe produkty (Design Engineering) tymczasowo przejmie Josh Walden. W tzw. międzyczasie Intel będzie szukać osoby, która na stałe ma zarządzać tym działem.
Swoje stanowiska zachowali Raja Koduri oraz Dr. Randhir Thakur zarządzający odpowiednio rozwojem układów graficznych (Software and Graphics) oraz dostawami (Supply Chain).
Opisywane zmiany były nieuniknione, zwłaszcza, że coraz mocniej swoje niezadowolenie z tempa rozwoju Intela wyrażają inwestorzy. Swoje na całej sytuacji próbuje ugrać kancelaria Hagens Berman, która zaprasza już zainteresowanych do dołączenia do pozwu zbiorowego w związku z niedotrzymaniem obietnic w kwestii litografii 7nm.
K O M E N T A R Z E
No proszę (autor: kombajn4 | data: 28/07/20 | godz.: 16:10) to się nazywa manewr wyprzedzający w wykonaniu Swana. Z plotek jakie słyszałem to Murthy chciał się pozbyć Koduriego żeby nie mieć konkurencji w rozgrywce o fotel Boba Swana.
czyli wszelakie opóźnienia i zmiany w ofercie na gorsze były ok, (autor: Qjanusz | data: 28/07/20 | godz.: 20:05) do momentu w którym akcja Intela poleciała w dół do 50$, kiedy w tym samym czasie z akcję sporo mniejszego AMD płacono 70$
Dotychczasowe wyniki finansowe Intela wyglądają imponująco, ale są one wynikiem działania wypalających się umów długoterminowych i wew. przeksięgowań kosztów.
Co dalej? Dalej mamy utratę Apple, premierę mocno spóźnionego 10nm który tak an prawdę nie wiadomo jak wypali (tak tak, na razie szeptany marketing działa dobrze), oraz kolejne opóźnienia 7nm. Jaky tego było mało, Chiny obnażają niemoc fabów Intela, twierdząc że Intel będzie produkował w TSMC.
Źle to wygląda i stąd bardzo potrzebne zmiany. Oby tylko trafione.
... (autor: power | data: 28/07/20 | godz.: 21:21) @1 Te plotki co slyszales to sa bez sensu. Przeciez przez dlugi czas nie bylo zadnego chetnego na fotel CEO intela.
@2 intel nie potrzebuje zadnych zmian, bo moze spokojnie sprzedawac swoje CPU przez kilka dobrych lat podkrecone o 100MHz co roku. Fani i tak je kupia :)
3-- (autor: Mario1978 | data: 28/07/20 | godz.: 21:29) To co piszesz tyczy rynku konsumenta , niezależnie od tego czy to entuzjasta lub nie.Tutaj po premierze Zen 3 Intel i tak już nic nie zrobi.Teraz Intela bronią wieloletnie umowy bo w końcu dominował od lat a firmy , które podpisały umowy nawet nie podejrzewały , że może być tak źle.W przyszłym roku szykują się kolejne przetasowania bo Epyc 3 nie jednego CEO firmy , która jest związana umową z Intelem będzie powodowała wzrost ciśnienia.Teraz firmy będą zastanawiały się kilka razy przez podpisywaniem jakichkolwiek umów bo nawet lider rynku może stoczyć się na same dno.Zobaczymy jakie dno będzie dla Intela.
omg :D :D :D (autor: pawel1207 | data: 29/07/20 | godz.: 19:23) nie macie zelonego pojecia jak ten rynek dziala i dlaczego intel nadal zarabie i to niezle i bedzie zarabial i to bardzo dobrze :D
Intel zarabia bo: (autor: Wedelek | data: 29/07/20 | godz.: 20:29) 1) nadal ma całkiem niezłe produkty, a ludzie się przyzwyczaili
2) ma masę umów i kontaktów,
3) w wielu sektorach biznesowych jest w stanie zapewnić lepsze wsparcie techniczne,
Bardzo również możliwe, że AMD nie jest w stanie wyprodukować tyle, żeby dla wszystkich wystarczyło.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.