Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 30 lipca 2020 
    

Xeon z rdzeniami Ice Lake-SP odnaleziony w GeekBenchu


Autor: Wedelek | źródło: Hot Hardware | 05:01
(1)
W bazie danych GeekBencha znaleziono wynik testu dwóch konkurencyjnych procesorów serwerowych. Po jednej stronie ringu pojawił się 64-rdzeniowy Epyc 7742 z zegarem 3,39GHz i rdzeniami x86 Zen2, a po drugiej dwa Xeony, każdy z 28 rdzeniami Ice Lake-SP taktowanymi na poziomie 1,5/3,19GHz. Daje nam to więc 56 rdzeni i 112 wątków. W teście pojedynczego wątku Epyc wyprzedził swojego konkurenta uzyskując wynik 4398pkt vs 3424pkt, natomiast w teście wielowątkowym wygrał procesor Intela z wynikiem 38 079pkt vs 35 492pkt. Brzmi ciekawie, ale jeszcze lepiej robi się w momencie gdy spojrzymy na specyfikację techniczną obu platform.

Okazuje się, że ta nie była identyczna i na dobrą sprawę nie wiemy np. z jaką częstotliwością pracowała pamięć RAM oraz jakie chłodzenie zastosowano. Po jej ilości wiemy jedynie, że moduły nie były takie same, a konfiguracja była inna. Ponadto procesor Intela pracował pod dyktando Windows Servera 2019, a Epyc musiał współpracować z systemem Windows 10 Pro, który jak powszechnie wiadomo nie radzi sobie dobrze z obsługą procesorów z większą ilością rdzeni niż 32.

Reasumując na podstawie poniższego testu nie da się precyzyjnie stwierdzić jaka będzie różnica w wydajności obu CPU, a najbardziej wartościowy jest tak naprawdę wynik pojedynczego wątku. Wiadomo natomiast nie od dziś, że konfiguracja złożona z dwóch procesorów jest droższa, a Intelowi przyjdzie niebawem walczyć już nie z Rome, a dużo nowszymi i szybszymi Epycami z rodziny Milan, więc Xeonom z Ice Lake-SP na pewno nie będzie łatwo walczyć o klienta. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Hmm (autor: PCCPU | data: 30/07/20 | godz.: 08:32)
    Coś testy rysują x86 Sunny i WillowCove w ciemnych barwach. Jak zostanie to potwierdzone to wszyscy rzucą się na Zen 3 jak piranie na mięso.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.