Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 31 lipca 2020 
    

Steam wprowadza nową blokadę regionalną


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 05:01
(3)
Platforma Steam wprowadziła nowe zabezpieczenie mające ograniczyć możliwość zakupu gier w wersji sklepu przeznaczonej dla odbiorców z innych rejonów świata z wykorzystaniem VPNa. Twórcy chcą w ten sposób ograniczyć proceder zakupu gier po zaniżonych kwotach przez bardziej świadomych konsumentów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że w niektórych krajach wybrane tytuły są dostępne znacznie taniej niż na ich rodzimym rynku. Jest to związane z ograniczonymi do danego rejonu promocjami lub indywidualnymi cenami początkowymi dla danego kraju. Według Valve zakup gier przeznaczonych dla innych regionów to po prostu oszustwo, czego firma dała nie raz wyraz banując użytkowników, którzy notorycznie na tym korzystali.

Oczywiście wykorzystanie VPNa trudno czasami wykryć (jeśli konto jest nowe, to jest to w zasadzie niemożliwe), więc aby jeszcze bardziej utrudnić pozyskiwanie gier w taki sposób Steam wprowadził dodatkowy mechanizm zabezpieczający. Sprawdza on czy waluta w jakiej próbujemy zapłacić za daną pozycję jest głównym środkiem płatniczym w danym regionie. Jeśli nie, to taka transakcja zostanie odrzucona.

Valve ma nadzieję, że ich nowy mechanizm znacząco zmniejszy skalę procederu, ale osobiście śmiem wątpić. Jeśli ktoś wie, jak działają systemy sprzedażowe Steama, to raczej nie będzie mieć problemu z ich obejściem, zmieniając zawczasu ustawienia i kupując odpowiednią walutę, korzystając w tym celu chociażby z PayPala. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Chyba nie wiedzą, że są możliwości płacenia inną walutą... (autor: Kenjiro | data: 31/07/20 | godz.: 07:46)
    Jak choćby Revolut i dziesiątki innych tego typu usług.

  2. PS. (autor: Kenjiro | data: 31/07/20 | godz.: 07:48)
    PayPal to średnie rozwiązanie, bo raz, że kursy kiepskie plus opłata za przewalutowanie, dwa, że prawdopodobnie da się odczytać kraj nabywcy podczas procesu płatności.

  3. omg (autor: pawel1207 | data: 1/08/20 | godz.: 16:28)
    tez jes sanasa na to ze jak mocno utrudnia to ludzie beda kupowac od kogos innego i tak to sie skonczy :D jak dla nie steam raz po raz powoli swoja polityka odzrzuca ludzi od siebie ..

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.