Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 1 października 2020 
    

Lenovo poszerza ofertę ThinkBooków


Autor: Redakcja | 20:00
(1)
Lenovo zaprezentowała swoją największą dotychczas ofertę ThinkBooków, które ułatwiają pracę współczesnym specjalistom w czasach zmian. Nowa generacja ThinkBooków obejmuje aż sześć nowych laptopów łączących w sobie nowoczesny design z możliwością efektywnej pracy niezależnie od miejsca. Nowe laptopy ThinkBook z procesorami Intel lub AMD oferują większy wybór klientom z małych i średnich firm: formaty 13-, 14- i 15-calowe, w tym zupełnie nowy model Yoga „2 w 1”. ThinkVision T27hv-20 to elegancki monitor do domu lub biura wyróżniający się designem, rozbudowanymi funkcjami oraz intuicyjnym w obsłudze oprogramowaniem ThinkColor.

Nowa generacja ThinkBooków obejmuje aż sześć nowych laptopów łączących w sobie nowoczesny design z możliwością efektywnej pracy niezależnie od miejsca. Laptopy te wyróżniają się charakterystycznym wyglądem z elegancką obudową w dwóch odcieniach oraz ultrawąską ramką ekranu, która potęguje wrażenia wizualne. ThinkBook 15 Gen 2 i zaskakuje niezwykłą szybkością i produktywnością dzięki procesorowi Intel Core 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe1, złączem Thunderbolt 4 i różnymi opcjami dysków. Jako pierwszy laptop2 ThinkBook 15 Gen 2 i jest dostępny z opcjonalnymi, zintegrowanymi dousznymi słuchawkami bezprzewodowymi umożliwiającymi natychmiastową współpracę. ThinkBook 13s Gen 2 i z opcjonalnym wyświetlaczem QHD oferuje niezrównaną wydajność i mobilność dzięki platformie Intel Evo2 oraz lekkiej konstrukcji, którą można wygodnie przenosić między pokojami czy gabinetami. ThinkBook 14s Yoga i to pierwszy ThinkBook „2 w 1”, który dzięki wszechstronnej konstrukcji ułatwia przekształcanie dowolnego miejsca w stanowisko pracy.Lenovo zapowiada też wprowadzenie do oferty nowego monitora ThinkVision T27hv-20 USB-C Hub z innowacyjnym rozwiązaniem Lenovo Display Control Center — ThinkColor. Ten 27-calowy monitor zaspokaja potrzeby osób pracujących w modelu hybrydowym dzięki kamerze internetowej 1080p IR/RGB, mikrofonom eliminującym hałas oraz wbudowanym głośnikom do prowadzenia konferencji. Poufność zapewnia funkcja Smart Guard, która włącza efekt rozmycia na ekranie, kiedy użytkownik odwróci wzrok lub odejdzie od komputera albo kiedy zostanie wykryta osoba podglądająca zza jego pleców. Funkcja Smart Energy wyłącza ekran, kiedy wykryje odejście użytkownika od biurka, co oszczędza energię i chroni dane.

Lenovo tworzy produkty z myślą o potrzebach różnych użytkowników, ale we wszystkich stosuje takie samo, jeszcze bardziej inteligentne podejście. Najnowocześniejszy sprzęt wzbogaca o intuicyjne rozwiązania programowe. Pomagają one użytkownikom opanować zaawansowane ustawienia wyświetlania, płynnie pracować wielozadaniowo i na kilku monitorach, a menedżerom IT umożliwiają zdalne zarządzanie urządzeniami. W ramach platformy oprogramowania Lenovo Display Control Center powstały dwie wersje zaspokajające różne potrzeby użytkowników: ThinkColor do zastosowań biznesowych i Lenovo Artery do użytku domowego.

Modele biznesowe zmieniają się i wymagają większej elastyczności w zakresie pracy zdalnej, dlatego małe i średnie firmy muszą szybko przygotować na to pracowników. Z ankiety przeprowadzonej wśród właścicieli małych i średnich firm przez Intermedia i Sapio Research wynika, że prawie połowa przedsiębiorstw z tego sektora prawdopodobnie utrzyma rozszerzone opcje pracy zdalnej w dłuższej perspektywie czasowej. Oczekiwania względem urządzeń do pracy są obecnie dużo wyższe niż dotychczas, dlatego rodzina ThinkBook to nowoczesne laptopy biznesowe, które są intuicyjne w obsłudze, a jednocześnie oferują funkcje zwiększające produktywność i efektywność współpracy.
Oto kilka przykładów z rozszerzonej oferty:

ThinkBook 13s Gen 2 i:
- Skonstruowany we współpracy z firmą Intel ThinkBook 13s Gen 2 i z opcjonalnym wyświetlaczem WQXGA został przetestowany, skonfigurowany i zweryfikowany pod kątem wymagań platformy Intel Evo. Jest zgodny z jej specyfikacją i najważniejszymi docelowymi wskaźnikami szybkości reagowania i wybudzania, żywotności baterii oraz szybkiego ładowania2, dlatego jest wyjątkowym laptopem do wydajnej pracy.
- Złącze Thunderbolt 4, opcjonalna pamięć masowa PCIe 4. generacji oraz długa żywotność baterii 3 zapewniają produktywność w ciągu całego dnia pracy.
- Wyświetlacz 13,3-calowy o wysokiej rozdzielczości i proporcjach 16:10 ma ekran zajmujący 90% powierzchni z ultrawąską ramką. Dostępna jest też opcja dotykowa.
- Wirtualnym spotkaniom sprzyjają inteligentniejsze funkcje audio, w tym mikrofony, które można ustawić w trzech trybach: poufnym, współdzielonym i dźwięku otoczenia, dlatego niezależnie od miejsca można korzystać z najlepszych warunków prowadzenia spotkań.
ThinkBook 14s Yoga i:
- Pióro Smart Pen synchronizuje się z urządzeniem. Po wyciągnięciu pióra w trybie wstrzymania z zachowaniem połączenia sieciowego otwiera się automatycznie aplikacja do robienia notatek. Kiedy użytkownik zaloguje się w systemie Windows 10 i weźmie do ręki pióro, stają się dostępne skróty funkcji Windows Ink.
- Wydajność procesorów Intel Core 11. generacji oraz elastyczność formatu Yoga umożliwiają płynne przechodzenie między trybami, a tym samym efektywniejszą pracę. Porty Thunderbolt 4 i USB-C ułatwiają łączność między ultraszybkimi urządzeniami peryferyjnymi i monitorami.
- Model 14s Yoga jest dostępny w eleganckiej niebieskiej wersji z limitowanej serii Abyss Blue.

ThinkBook 15 Gen 2 i:
- Wszechstronne opcje pamięci masowej obejmują połączenie dysku twardego i SSD lub dwóch dysków SSD.
- Laptop zachowuje łączność w trybie wstrzymania, dlatego jest gotowy do pracy wraz z użytkownikiem i pobiera e-maile nawet po zamknięciu pokrywy5.
- Pracujesz zdalnie i potrzebujesz wsparcia? Z działem pomocy Lenovo można się skontaktować jednym naciśnięciem przycisku szybkiego dostępu, a w celu przyspieszenia obsługi przesyłane są informacje o urządzeniu, takie jak numer seryjny.
Lenovo zapowiada także powiększenie oferty o ThinkBooki z procesorami Intel Core 11. generacji lub AMD Ryzen serii 4000, a także nowe ThinkPady serii E dla małych i średnich firm, w tym:
- ThinkBook 15p i: Wysokowydajny laptop z grafiką NVIDIA GTX 1650Ti oraz wyświetlaczem z certyfikatem X-Rite Pantone
- ThinkBook 15 Gen 2 AMD: Laptop z procesorem AMD Ryzen serii 4000
- ThinkBook 14 Gen 2: 14-calowy laptop z procesorem Intel lub AMD
- ThinkPad E14 i E15 Gen 2: Procesory Intel Core 11. generacji i cenione funkcje ThinkPadów


Choć produktywność pracy indywidualnej i zespołowej napotyka na bezprecedensowe wyzwania, firmy mogą wykorzystać zalety większej elastyczności, zapewniając pracownikom dostęp do odpowiednich technologii. Zarówno w biurze, jak i w domu porządek na biurku sprzyja produktywności i lepszemu samopoczuciu, a efektywność zwiększy dodatkowo monitor wysokiej klasy zoptymalizowany pod kątem współpracy.

Nowy ThinkVision T27hv-20 to 27-calowy monitor oferujący połączenie jednym przewodem USB-C, co umożliwia zachowanie porządku na biurku , oraz funkcje zoptymalizowane pod kątem konferencji audiowizualnych. Monitor ma ergonomiczną podstawkę umożliwiającą podnoszenie, przechylanie oraz obracanie w pionie i poziomie. Zawiera kamerę IRRGB o rozdzielczości 1080p z regulowanym kątem widzenia, która rejestruje wyrazisty obraz i zawiera ochronną osłonę. Wbudowane w mechanizm kamery dwa mikrofony eliminują hałas otoczenia i rejestrują czysty głos, a zintegrowane głośniki emitują realistyczny dźwięk. Do bardziej poufnych rozmów przydaje się gniazdo audio i praktyczny zaczep na słuchawki, który dodatkowo zwiększa porządek na biurku.
ThinkVision T27hv-20 wyróżnia się następującymi cechami i funkcjami:

- 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 i niemal bezramkowy z 3 stron
- Kamera internetowa IRRGB o rozdzielczości 1080p, mikrofony i głośniki do łatwego prowadzenia wideokonferencji
- Koncentrator USB-C umożliwiający stosowanie jednego przewodu do transmisji danych, wideo i łączności Ethernet, a jednocześnie też zasilania urządzeń mocą do 90 W. Koncentrator zawiera też cztery porty USB 3.2 generacji 1 do bezpośredniego podłączania kompatybilnych urządzeń zewnętrznych
- Funkcja Smart Traffic Light ostrzegająca współpracowników lub członków rodziny o trwającej telekonferencji czerwonym światłem na kamerze internetowej
- Monitor chroni oczy przed zmęczeniem, nie zaburzając kolorystyki, dzięki technologii Natural Low Blue Light, co potwierdza certyfikat TÜV Rheinland Eye Comfort and Eyesafe
- Lenovo Display Control Center — ThinkColor umożliwia lepsze opanowanie ustawień wyświetlania użytkownikom końcowym i ułatwia zdalne zarządzanie urządzeniami menedżerom IT.

ThinkBook 15 Gen 2 i ma być dostępny od listopada 2020 r. w cenie od 789 euro. ThinkBook 13s Gen 2 i ma być dostępny od listopada 2020 r. w cenie od 769 euro. ThinkBook 14s Yoga ma być dostępny od grudnia 2020 r. w cenie od 869 euro. ThinkBook 15p i ma być dostępny od listopada 2020 r. w cenie od 999 euro. ThinkBook 14 Gen 2 i ma być dostępny od listopada 2020 r. w cenie od 759 euro. ThinkPad E14 Gen 2 ma być dostępny od grudnia 2020 r. w cenie od 679 euro. ThinkPad E15 Gen 2 ma być dostępny od grudnia 2020 r. w cenie od 679 euro.
Modele z procesorami AMD:
ThinkBook 15 Gen 2 AMD ma być dostępny od listopada 2020 r. w cenie od 639 euro. ThinkBook 14 Gen 2 AMD ma być dostępny od listopada 2020 r. w cenie od 639 euro. ThinkVision: ThinkVision T27hv-20 ma być dostępny od grudnia 2020 r. w cenie od 549 euro.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Ramki pod monitorem (autor: Ptosio | data: 2/10/20 | godz.: 01:42)
    Powinni je zlikwidować

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.