Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 30 września 2020 
    

Naturalny energetyk. Czego unikać?


Autor: materiały partnera | 00:54
Natura daje nam dostęp do bogactwa składników, które potrafią pobudzić do działania i zredukować zmęczenie. Często jednak sięgamy po wysoce przetworzone lub syntetyczne rozwiązania, które z naturalnym pobudzeniem nie mają wiele wspólnego. Jeśli chcesz odczuć dodatkową dawkę energii, ale nie używać przy tym składników, które nie pochodzą prosto z natury, musisz się dowiedzieć, czego należy unikać przy wyborze energetyka.
Słodkie, kolorowe napoje energetyczne


Osoby prowadzące zdrowy tryb życia i zachowujące zrównoważoną dietę nie powinny sięgać po zawierające ogromną ilość cukru napoje energetyczne. Dostępne w większości sklepów spożywczych energetyki sprzedawane w puszkach lub butelkach plastikowych mogą mieć nawet kilkanaście gramów cukrów w 100 ml. Zalecana przez Światową Organizację Zdrowia dzienna dawka cukru to 10% ogółu przyjmowanej energii, czyli zwykle około 50-60 gramów. Jak widać wypijając już jedną puszkę takiego napoju możesz dostarczyć do swojego organizmu więcej cukru, niż jest to zalecane.


Nadużywanie tego typu napojów ma więc niewiele wspólnego z naturalnym zapotrzebowaniem naszego organizmu na cukry. Dużo lepszym rozwiązaniem wydają się w tym przypadku naturalne energetyki, jak np. tabletki na energię Energik, które nie zawierają ani grama zbędnych cukrów, a jedynie składniki aktywnie wpływające na pobudzenie. Wybierając suplement diety zamiast słodkiego napoju energetycznego, mamy dużo większą szansę na zachowanie szczupłej sylwetki oraz lepsze zdrowie. Redukujemy tym samym spożycie cukru, które może prowadzić do wielu konsekwencji zdrowotnych oraz gorszego wyglądu naszego ciała.


Syntetyczne słodziki


Producenci napojów energetycznych oczywiście rozumieją, że część dbających o swoje zdrowie, świadomych osób nie korzysta z ich przesłodzonych produktów. Z tego względu na półkach sklepowych zaczyna pojawiać się coraz więcej puszek z energetykami niezawierającymi kalorii i cukrów, czyli z tzw. napojami energetycznymi „zero”. Czy tego typu rozwiązanie można polecić jako bliższe naturze? Czy oddziałuje ono mniej negatywnie na naszą dietę? Pod pewnym względem tak. Rzeczywiście, wybierając taki rodzaj napojów, nie wlewamy w siebie niepotrzebnych cukrów. Decydujemy się jednak na spożywanie syntetycznych słodzików.


Sztuczne słodziki, mimo wielu lat obecności na rynku, ciągle budzą ogromne kontrowersje. Producenci wielu słodkich produktów widzą w nich ostatni ratunek przed coraz bardziej świadomymi konsumentami, zwracającymi uwagę na skład produktów oraz zawartość cukrów. Otrzymywane w laboratoriach słodziki są wielokrotnie słodsze od zwyczajnego białego cukru. Wystarczy tylko odrobina substancji, by zapewnić napojowi słodki smak. Nie jest on jednak w stu procentach taki sam jak przy tradycyjnym słodzeniu. Wiele osób wyczuwa to i w konsekwencji nie decyduje się na wybór wersji „zero”.Najczęściej stosowane w napojach energetycznych bez kalorii substancje słodzące nie mają wiele wspólnego z naturą. Lepszym rozwiązaniem jest naturalny energetyk w postaci suplementu diety, który nie zawiera cukrów ani też sztucznych słodzików, a jedynie pełnowartościowe składniki wpływające na poziom energii.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.