Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 1 października 2020 
    

Udało się poprawnie skompilować Windowsa XP z kodu, który wyciekł do sieci


Autor: Wedelek | źródło: Toms Hardware | 20:30
(3)
Kilka dni temu na portalu 4chan pojawił się link prowadzący do serwisu Mega, w którym umieszczono rzekomy kod źródłowy Windowsów XP i Server 2003. Rzekomy, bo na początku nie było wiadome, czy faktycznie mamy do czynienia z plikami pochodzącymi od Microsoftu czy ze zwykłym oszustwem. Dzięki wytężonej pracy wielu osób dość szybko udało się potwierdzić autentyczność opublikowanych danych. Jednocześnie wyszło na jaw, że projekt jest niekompletny i brakuje w nim wielu kluczowych funkcji. Mimo to podjęto próbę kompilacji, która ostatecznie zakończyła się powodzeniem. Dokonał tego autor kanału NTDEV, czym nie omieszkał się pochwalić.

Wyciek kodu źródłowego to spory problem dla Microsoftu, który musi uwzględnić ewentualne zagrożenia bezpieczeństwa, jakie mogą pojawić się w wyniku tego zdarzenia. Nie mówimy tu oczywiście o łatkach dla Windowsów XP i Server 2013, bo te są już dawno niewspierane, ale o błędach we wciąż działających funkcjach, których rozwinięte wersje znajdują się zapewne w najnowszych OSach, na czele z Windowsem 10.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. dziwne (autor: pawel1207 | data: 3/10/20 | godz.: 16:40)
  taki linux czy bsd nie obawiaja sie ze ich kod wyplynie wrecz przeciwnie sami go udostepniaja ..:D


 2. Ad1 (autor: CharlieBrown | data: 5/10/20 | godz.: 09:32)
  To wcale nie jest dziwne, to tak jak z polityką i uchwałami po nocach. Ten kto ma czyste sumienie, ten pozwala patrzeć na swe ręce przy uchwalaniu ustaw.

 3. System - Windows XP (autor: Majster | data: 6/10/20 | godz.: 16:00)
  Windows XP to był fajny system, ale dopiero później po SP2 i SP3. Miał małe ikonki, które można było trzymać na Pulpicie w większej ilości właśnie dzięki temu, że były małe. Przy dużej rozdzielczości fajna sprawa. Kiedyś znalazłem inny wygląd dla tego systemu, który był taki niebieski i bardzo ładnie się prezentował.

  Link:

  https://i.imgur.com/oGHGQOI.jpg

  Chociaż z drugiej strony system ten zaczął cierpieć na uciążliwe odświeżanie ikon na Pulpicie oraz w folderach, i to tak zupełnie nagle. Żeby coś na to zaradzić trzeba było posiadać odpowiednie skrypty, ale u mnie nawet pliki .reg niezbyt pomagały. Od tego momentu nie dało się korzystać w pełni komfortowo z tego systemu i nastąpiło przejście na Windows Vista.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.