Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 7 października 2020 
    

Nowe Xeony zaliczą opóźnienie


Autor: Wedelek | źródło: DigiTimes | 05:15
(5)
Serwerowe Xeony z rdzeniami Ice Lake-SP mają przynieść spory skok wydajności i dlatego też partnerzy Intela już teraz ociągają się z kupowaniem procesorów obecnej generacji, tnąc zamówienia w oczekiwaniu na nowe produkty. Niestety jak podaje DigiTimes te trafią na rynek z opóźnieniem i to prawdopodobnie dość sporym. Początkowo premierę nowych Xeonów planowano pod koniec bieżącego roku, ale Chipzilla ponoć nie jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań i ostatecznie rynkowy debiut 10nm układów z Ice Lake-SP odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Niestety nie wiadomo, czy mówimy tu o samym jego początku, czy może jednak o końcu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Czekam (autor: CharlieBrown | data: 7/10/20 | godz.: 06:14)
  na Chińczyków i Rosjan, którzy trochę zatrzęsą rynkiem. Chcę prawdziwej konkurencji.

 2. @01 (autor: kombajn4 | data: 7/10/20 | godz.: 08:24)
  Chińczyków to się zgodzę, mają gigantyczną bazę technologiczną, innowacyjny przemysł i drugą obok USA największą gospodarkę na świecie. Ale ryskie? To tak jakbyś nie przymierzając oczekiwał że niszowy producent lamp naftowych stanie się twórcą przełomowych energooszczednych żarówek zasilanych z ogniw wodorowych.

 3. @kombajn4 (autor: VP11 | data: 7/10/20 | godz.: 09:09)
  Ruskie juz maja jakies procesory. Tylko slabowydjne z tego co pisali. Czas leci kasa tez. Napewno beda rozwijac to by miec wieksze bezpieczenstwo. Dla biura mocy chyba starczalo.
  Slyszalem ze chca sprzedawac wszystkie nowe komputery z rosyjskim OS. To juz bardziej ciekawe. Co to za OS i czy sa tam dziury tylko dla rosyjskich sluzb


 4. Czytem taką wiadomość kilka dni temu na obco języcznym portalu. (autor: Mario1978 | data: 7/10/20 | godz.: 17:05)
  Muszą ludziom mieszać w głowach bo przecież firmy nie będą czekać na przełomowe kolejne rozwiązania od AMD.Gdziesz by śmieli opuszczać na wpół zatopiony okręt.USA ma ogromna populację , która powinna pomóc przetrwać Intelowi ale gorzej jak nikt nie będzie chciał tykać projektów Intela przekutych na gotowy projekt.Może dlatego już od początku roku starają się zapewnić miejsce w liniach produkcyjnych od TSMC w przypadku litografii N3.
  A Chińczycy i tak zrobią swoje bo ilość przybywających co roku ludzi z najwyższym wykształceniem technicznym przyczyni się do ogromnego skoku w technologii jaki dokona się w tym kraju.
  Najbardziej nieciekawa sytuacja będzie wtedy gdy Amerykańska technologia na tle Chińskiej będzie prezentować się na staroć.Monopol jednego kraju nigdy nie był dobry dla wszystkich co już wiele razy udowodniły firmy Amerykańskie mając ogromny apetyt na wysokie marże.Zaś marketing wmówił ludziom i często jest to bronione przez nich , że wysoka marża w Amerykańskich produktach jest powiązana z wysoką jakością produktu.
  Chińczycy na razie , na szczęście nie mają takiego apetytu na wysokie marże ale zobaczymy jak będzie kiedyś.
  Zresztą uważam , że miłośników Retro nie brakuje dlatego Amerykańskie produkty mogą znaleźć swoje miejsce właśnie trafiając w gusta takich osób.


 5. przełomowe kolejne rozwiązania od AMD (autor: pawel1207 | data: 11/10/20 | godz.: 19:30)
  zn co uwazasz za przelomowe ? :D


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.