Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 9 października 2020 
    

TSMC wznowi kontakty handlowe z Huawei?


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 18:29
Portal Cnbeta twierdzi, że TSMC dogadało się z amerykańską Komisją ds. handlu, która zezwoliła tajwańskiemu podmiotowi na dalszą współpracę z Huaweiem. Jej wymiar ma się ograniczać do produkcji układów scalonych w starszych, mniej zaawansowanych procesach litograficznych. Autorzy nie definiują co prawda o jakie technologie mogłoby chodzić, ale też nie ulega wątpliwości, że Amerykanie z pewnością zadbają o to, by Huawei nie był w stanie zagrozić zachodnim koncernom ani w branży telefonii komórkowej i urządzeń sieciowych, ani na polu TOPowych smartfonów. Mówi się, że zgoda, jaką uzyskał TSMC jest związana z planami budowy w USA nowej fabryki mikroprocesorów i że ogłoszenie nowej inwestycji nieprzypadkowo wydarzyło się po wpisaniu Huawei na czarną listę.

Oczywiście departament handlu odcina się w sposób definitywny od tych doniesień, ale nie da się ukryć, że decyzja TSMC dotycząca lokalizacji nowego FAbu na pewno ułatwiła tej firmie rozmowy z władzami USA.

Jeśli do wznowienia dostaw faktycznie dojdzie, to SMC może sporo zyskać. Zwłaszcza, że do niedawnego zakończenia współpracy pomiędzy oboma podmiotami chiński gigant był jednym z największych klientów Tajwańczyków.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.