Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 19 października 2020 
    

Phil Spencer opowiada o najbliższej przyszłości Xboxa


Autor: Wedelek | źródło: różne | 05:14
(2)
Szef działu Xbox – Phil Spencer, był w ostatnich dniach bardzo aktywny w sieciach społecznościowych i portalach branżowych, dzięki czemu dowiedzieliśmy się całkiem sporo nowych informacji na temat przyszłości tej platformy. Po pierwsze Phil odniósł się do zakupu studiów deweloperskich należących do Zenimax stwierdzając, że przygotowywane przez nie gry pojawią się na pewno na Xboxach, PCtach z Windowsem i w xCloud, ale Microsoft nie wyklucza też ich premiery na platformie konkurencji – np. Sony lub Nintendo. Inna sprawa, że gigant z Redmond nie czuje tu finansowej presji, o czym nie omieszkano wspomnieć. Jeśli chodzi o nowe konsole, to producent spodziewa się wyższej sprzedaży modelu S niż Xa, ale nie widzi w tym żadnego problemu.

Oba sprzęty mają być na tyle uniwersalne i łatwo programowalne, że nie będzie to stanowić problemu dla deweloperów. Phil Spencer zaznaczył też po raz kolejny, że dla Microsoftu najważniejszy jest rozwój Game Passa, a konsole nowej generacji maja być przede wszystkim wsparciem dla tej usługi, a nie osobnym produktem. Dlatego też posiadacze obecnej generacji konsol też będą mogli cieszyć się next-genowymi produkcjami odpalanymi na zewnętrznych serwerach i streamowanymi za pomocą xClouda, który jest częścią Game Pass Ultimate.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: pwil2 | data: 20/10/20 | godz.: 14:47)
    Największa rewolucja przed nami. MS podobno się dogadał ze STEAM i będzie można ograć swoją bibliotekę STEAMa na konsoli MS :D

  2. ... (autor: pwil2 | data: 20/10/20 | godz.: 14:49)
    Jeśli to się potwierdzi to oznacza, że będzie jedna referencyjna platforma dla twórców gier - Zen2 8c16t + RDMA2 + 16GB RAMu.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.