Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 20 października 2020 
    

Przeglądarki oparte o Chromium z irytującym błędem w kodzie


Autor: Wedelek | źródło: SlashGear | 05:14
(1)
Najnowsza wersja Chromium posiada w swoim kodzie źródłowym dość zabawny, ale i irytujący błąd. Objawia się on notorycznym tworzeniem na pulpicie komputera z systemem Windows 10 pliku debug.log wypełnionego treścią “FindFirstFile: The system cannot find the path specified”. Po jego ręcznym usunięciu plik zostaje utworzony ponownie i tak bez przerwy. Jak nietrudno się domyślić jest to objaw źle działającej funkcji odpowiedzialnej za raportowanie błędów, która z jakichś powodów nieustanni zgłasza problemy, mimo, iż nie powinna. Błąd objawia się we wszystkich przeglądarkach opartych o Chromium, a więc między innymi w najnowszym Chrome i Edge. Na szczęście nie jest on niebezpieczny i istnieje prosty sposób by sobie z nim poradzić.

Trzeba po prostu wyczyścić dane z folderu CrashPad, umiejscowionego w katalogu App Data. Można się do niego dostać za pomocą polecenia Uruchom (Win+R), w którym należy wpisać ciąg % localappdata%. Następnie należy zlokalizować konkretny folder i usunąć całą jego zawartość. W Edge będzie to: %localappdata%MicrosoftEdgeUser DataCrashpad, a w Chrome %localappdata%GoogleChromeUser DataCrashpad. Po wykonaniu tej czynności należy ponownie uruchomić komputer.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Backslashe wcięło... (autor: Kenjiro | data: 20/10/20 | godz.: 08:18)
    Zapis treści HTML nie powinien wycinać znaków, ale je kodować (encode) do np. encji. Aczkolwiek odwrotnych ukośników (backslash) nie trzeba, więc ciekawe dlaczego zostały wycięte...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.