Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 20 października 2020 
    

Kolejne informacje o Radeonach RX 6000 i list od AMD do sprzedawców


Autor: Wedelek | źródło: VideoCardZ | 19:04
(2)
Igor Wallossek z Igor’s Lab podzielił się z nami nowymi informacjami na temat nowych Radeonów z rodziny 6000. Dowiadujemy się z nich, że całkowite zapotrzebowanie na energię elektryczną GPU Navi 21 XT, działającego na stockowych zegarach wyniesie 235W, a cała karta ma pobierać do 320W (TBP - total board power). Mówimy oczywiście cały czas o wersji referencyjnej, bo w przypadku autorskich konstrukcji pobór całej karty może sięgnąć nawet 355W. Poznaliśmy też zapotrzebowanie na prąd mniejszego Navi 21 XL, który trafi do słabszych modeli. Sam GPU pobierze 203W, a zbudowana na jego bazie karta ma konsumować do 290W. Wszystkie wersje referencyjne mają być wyposażone w kości pamięci typu GDDR6 16 Gb/s od Samsunga (K4ZAF325BM-HC16), które do sprawnego działania mają potrzebować odpowiednio około 20W i 17W energii (w zależności od tego ile kości zostanie użytych).

Do sieci trafił też list, jaki AMD wystosowało do swoich partnerów. Czytamy w nim o procedurach jakie mają wdrożyć sklepy by przeciwdziałać botom skupującym masowo karty z rynku w celu dalszej ich odsprzedaży po wyższej cenie. Mowa przede wszystkim o mechanizmie CAPTCHA, algorytmach wykrywających boty czy limitach na ilość kupowanych kart i przechowywanie produktów w koszykach (rezerwacja będzie po jakimś czasie usuwana, jeśli nie dojdzie do finalizacji transakcji).


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @temat (autor: Saturn64 | data: 20/10/20 | godz.: 21:37)
    Igor moim zdaniem trochę przekombinował z tymi wyliczeniami. W przeciekach podają, że projekt płytki ma być bardzo podobny do tego z Radeona 5700XT a tam elementy dodatkowe poza GPU pobierają łącznie 45W. Z drugiej strony AMD wątpię by karta od AMD mogła mieć 355W (przy tym układzie chłodzenia co zaprezentowali) pewnie będzie miała 110 stopni C. To nie to samo co sprytny układ chłodzenia zastosowany w RTX 3090

  2. @1. (autor: Mariosti | data: 21/10/20 | godz.: 14:41)
    Czy takie sprytne to chłodzenie w RTX 30 jest to nie wiem, bo w sumie te dwa boczne trójkąty po środku chłodzenia, odpowiedzialne za VRM i część kości ram gotują się strasznie bo nie mają w ogóle przepływu powietrza przez finy.

    Na pewno ładnie wygląda to chłodzenie nvidii i utrzymuje niską temperaturę gpu, ale aby było jakieś wybitne to nie sposób się zgodzić.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.