Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 21 października 2020 
    

Google pozwane przez Departament Sprawiedliwości USA


Autor: Wedelek | źródło: SlashGear | 05:46
(2)
Departament Sprawiedliwości USA wystosował pozew przeciwko firmie Google, oskarżając ją o stosowanie praktyk monopolistycznych i blokowanie konkurencji za pomocą niedozwolonych środków. Mowa przede wszystkim o umowach na wyłączność podpisywanych z producentami telefonów, którzy za dodatkową gratyfikację zobowiązali się do ustawiania wyszukiwarki Google jako domyślnej w swoich produktach. Ponoć zapytania pochodzące od klientów, którzy korzystają z domyślnej wyszukiwarki treści stanowią aż 60% całego ruchu w sieci, a przez to jak działa opisywany system ludzie Ci w większości nigdy nie zadadzą sobie trudu by sprawdzić produkty konkurencji.

Ba, często nawet o nich nie wiedzą i się tą kwestią nie interesują. Do tego dochodzą oskarżenia o celowe promowanie własnych produktów na stronach wyszukiwania z wynikami powiązanymi z aplikacjami i rozwiązaniami konkurencji. Teoretycznie treści reklamowe powinny być dobierane indywidualnie i nie powinny faworyzować nikogo, ale tak ponoć nie jest, o Google już zadbał.

Krucjatę jaką Departament Sprawiedliwości wytoczył Google na podstawie rocznego dochodzenia w tej sprawie poparli prokuratorzy generalni ze stanów Arkansas, Floryda, Georgia, Indiana, Kentucky, Louisiana, Mississippi, Missouri, Montana, Karolina Południowa i Teksas. Czas pokaże jak rozwinie się ta sprawa i do czego uda im się zmusić wyszukiwarkowego giganta. Warto mieć tu na uwadze sprawę z 2013 roku, w której Google zostało pozwane przez FTC (Federalna komisja ds. handlu). Tamtą batalię finalnie udało się wygrać, ale i tak Google musiało pójść na szeroko zakrojone ustępstwa. Warto tu też nadmienić, że firma ma też cyklicznie problemy z Komisją Europejską, która również patrzy na jej działania nieprzychylnym okiem.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. No ale gdyby ustawili domyślnie Bing (autor: Tomasz | data: 21/10/20 | godz.: 17:29)
    to sam bym ich pozwał...

  2. @1 Heh (autor: tuptun | data: 21/10/20 | godz.: 21:34)
    Ja też.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.