Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 22 października 2020 
    

Adobe poprawia wydajność Premiere Pro i After Effects’a


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 05:15
Adobe pokazało na konferencji Max 2020 nowe wersje aplikacji dostępnych w ramach abonamentu Creative Cloud. Wśród nowości najbardziej rzucają się w oczy te wprowadzone w Premiere Pro, który od wersji 14.5 potrafi znacznie lepiej korzystać z zasobów GPU, przez co wydajność tej aplikacji znacząco wzrosła. Zawdzięczamy to między innymi szerokiemu wykorzystaniu formatów H.264 i HEVEC do odtwarzania materiałów na tzw. linii czasu (Timeline). Oprócz tego pojawiła się obsługa zarządzania kolorami dla ARRI ProRes, wsparcie dla HDR w połączeniu z paletą kolorów Rec2100 PQ oraz ProRes RAW dla przestrzeni LOG, a także lepszy mechanizm przetwarzania dźwięku, który ma pokazać potencjał przede wszystkim w dużych projektach.

Wracając jeszcze do wydajności, to czas potrzebny na eksport materiału 4K w Premiere Pro na komputerach z GeForce RTX 2060 spadł o połowę po instalacji nowej wersji. Podobnie sytuacja ma się w przypadku After Effects, który również otrzymał poprawione wsparcie dla GPU. W przyszłym roku będzie też można dodać do listy funkcję automatycznej transkrypcji wypowiadanego tekstu. Na początku będzie ona dostępna jedynie w kilku językach i raczej nie będzie wśród nich polskiego.


Photoshop i Illustrator otrzymają kilka nowych filtrów i pomniejszych usprawnień, a także wsparcie dla SI Adobe Sensei. Illustrator będzie też wzorem Photoshopa pozwalał na bardziej zaawansowane podpisywanie stworzonych dzieł i przenoszenie informacji o użytych podczas ich tworzenia grafik. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.