Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 23 października 2020 
    

Strona www od podstaw: co jest ważne w jej projektowaniu?


Autor: materiały partnera | 17:07
Każdy internauta wie, czym jest strona internetowa. Bez niej nie byłoby możliwe swobodne poruszanie się po internecie, dokonywanie zakupów, czytanie informacji czy nawet komunikowanie się z innymi. Jednak ile osób jest tak naprawdę świadomych jej budowy i tego, jak została stworzona? I czy my sami wiemy, jak wygląda proces projektowania strony internetowej?
Języki programowania

Zdecydowana większość osób korzystających z internetu nie ma nawet pojęcia o tym, że każda strona www jest stworzona w konkretnym języku programowania, czyli specjalnymi kodzie. To on odpowiada za to, co widzimy na ekranie i że w ogóle cokolwiek widzimy w przeglądarce. Język, w jakim tworzona jest witryna internetowa, sklep, serwis sprzedażowy, portal tematyczny albo zwykły blog powinien być dostosowany do tego, jakie przeznaczenie będzie miała strona. Inaczej buduje się małe witryny-wizytówki, a zupełnie inaczej wielkie sklepy.

Kod strony a layout

Odpowiedzialny za strukturę strony jej kod to dopiero połowa całego procesu budowania witryny. Rolą specjalistów od tworzenia stron www jest dodatkowo dopasowanie grafiki na takiej witrynie, czyli wszystkich elementów graficzno-multimedialnych wyświetlanych po wpisaniu konkretnego adresu www. Będą to nie tylko tradycyjne nagłówki, loga i logotypy, ale również samo tło strony, kolory menu itp. Grafika strony głównej, czyli mówiąc technicznie layout, powinna być tematycznie związana z witryną, a przy tym czytelna i dopasowana do zawartości serwisu.

Funkcjonalność stron www

Przy projektowaniu strony www Lublin wyjątkową wagę należy przyłożyć do jej funkcjonalności, czyli opcji, jakie będzie oferowała. Strona musi być intuicyjna w obsłudze, prosta i nieskomplikowana, aby odnalazły się na niej również te osoby, które zwykle nie korzystają z internetu. Dobrane do niej funkcje muszą odpowiadać potrzebom internautów i jednocześnie nie obciążać za bardzo kodu strony. Formularze kontaktowe, komentarze, możliwość założenia konta itp. to opcje, bez których zdecydowana większość stron www nie może obecnie funkcjonować.

Odbiór przed internautę

Największym sprawdzianem dla każdego programisty jest zawsze to, jak jego stronę www przyjmą sami internauci. Czy witryna będzie dla nich funkcjonalna i intuicyjna i łatwo znajdą wszystkie elementy i funkcje? Czy będzie czytelna graficznie, a nie odstraszy już przy pierwszym kontakcie? Dlatego niektóre firmy korzystają z usług beta testerów, których zadaniem jest ocena strony przed zakończeniem projektu oraz dodanie swoich uwag związanych z jej działaniem i wyglądem.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.