Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 26 października 2020 
    

Ranking laptopów - co kupić


Autor: materiały partnera | 18:00
Rok 2020 na rynku laptopów może nie przyniósł wielkich, przełomowych rewelacji, ale wśród dostarczonych na rynek w tym roku komputerów znajdują się prawdziwe perełki. Jeżeli zadajesz sobie pytanie: jaki laptop mam sobie kupić? - przeczytaj ten artykuł. Powiemy trochę o laptopach utrzymujących się na czołowych pozycjach w znaczących rankingach laptopów 2020.

Laptopy - obecny standard laptopów


Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach stosowanych w laptopach. Podzespoły są jeszcze silniejsze, ekrany i głośniki otrzymują nowe technologie dla poprawy jakości multimediów, wykonanie komputerów (klawiatura, obudowa, itd.) w przypadku każdego szanującego się producenta nie pozostawia nic do życzenia. Widać też postęp w kwestiach bezpieczeństwa i prywatności.


Wydaje się, że standard użytkowy ustalił się na następującym poziomie: co najmniej 8 GB RAM, co najmniej procesor porównywalny z 4-rdzeniowym i5 Intela, na pewno zaś szybkie dyski SSD są już czymś zwykłym. To chyba niezbędne minimum dla płynnej pracy na laptopie. Poniżej tych parametrów nie znajdziemy nowoczesnego, szybkiego laptopa, który posłuży nam przez następne kilka lat.


Rekomendowane laptopy w roku 2020 - nasze typy


Wymienimy i pokrótce opiszemy kilka modeli laptopów, które w tym roku wyróżniły się, uzyskały wysokie noty od specjalistów i zwykłych użytkowników, znajdowały się w czołówce najważniejszych rankingów laptopów.


Zaczniemy - trochę ze względu na wyraźne pierwszeństwo - od potężnego Apple Macbook Pro 15. Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że dosłownie każda część sprzętu Apple ma ponadprzeciętną jakość, a osiągi pozostawiają konkurencję daleko w tyle. Oczywiście pod warunkiem, że system operacyjny OS jest dla nas wygodny, a my dysponujemy dość sporym budżetem. Jeśli tak, to znajdziemy w nowych laptopach Macbook Pro niezrównaną szybkość, estetykę, wbudowane, profesjonalne aplikacje i pełnię bezpieczeństwa.


Ale może wystarczy nam trochę tańszy, lecz w swojej klasie być może najlepszy ASUS ZenBook 14? Przez prasę komputerową przetoczyły się dyskusje: czy ZenBook jest faktycznie najlepszą propozycją roku 2020 dla użytkowników systemu Windows? 14-calowy, znakomicie prezentujący obraz ekran, wyjątkowo smukła sylwetka, dopracowany każdy szczegół wykonania. Jak na tak niewielki laptop głośniki (4 sztuki!) należy uznać za rewelacyjne, tym bardziej, że dźwięk jest wspomagany technologią SonicMaster. “Pod maską” znajdziemy wydajny procesor AMD Ryzen 5 3500U, wystarczające 8 GB pamięci operacyjnej, pojemny i szybki dysk SSD oraz dobrą kartę graficzną. Laptop ten jest wyjątkowo mobilny, możemy zabrać go ze sobą wszędzie. Ten model Asusa działa i prezentuje się znakomicie.


A oto propozycja laptopa dla osób z mniejszym budżetem, które pracują przede wszystkim stacjonarnie, przy biurku: Dell Inspiron 3593 z dużą przekątną ekranu 15,6 cala. Wszystkie parametry tego laptopa należy uznać za spełniające obecny standard, ale wraz z dużym ekranem otrzymujemy ponadstandardową kartę graficzną Intel UHD Graphics. To coś dla miłośników wysokiej jakości obrazu. W laptopie tej wielkości może dziwić brak napędu optycznego, ale to chyba jedyny mankament, który można wyeliminować przez drobny zakup napędu zewnętrznego. Poza tym to solidny model, który sprawdzi się w zastosowaniach domowych i rodzinnych.


Jaki laptop mam sobie kupić?


Gdy pytasz: jaki laptop mam sobie kupić? - możesz polegać na naszych “pewniakach”. Pokazaliśmy laptopy wzorcowe, które mogą posłużyć za probierz i kryterium wyboru laptopa. Ten poziom spełnia oczekiwania użytkowników wykorzystujących laptop do celów przekraczających przeglądanie stron internetowych i obsługę korespondencji.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.