Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 9 listopada 2020 
    

4 czynniki sukcesu strony internetowej


Autor: materiały partnera | 17:30
(1)
Zastanawiasz się dlaczego jedna strona www odnosi sukcesy, jest popularna, widoczna na pierwszych miejscach w wyszukiwarce, posiada mnóstwo odsłon, zarabia na siebie, a inne pomimo podobnego pomysłu nie są widoczne?Ma na to wpływ wiele czynników. Skupimy się na najważniejszych czterech czynnikach sukcesu strony internetowej.
  1. Przemyślany projekt UX. Jest to obecnie najważniejszy element projektowy stron www. Każdy poważny projekt musi przejść proces projektowania User Experience. Aktualnie odchodzi się od projektów w których najważniejsza jest nieprzemyślana i spontaniczna koncepcja grafika.

W tym momencie palmę pierwszeństwa przejmuje projektowanie UX. Agencje interaktywne zatrudniają specjalistów, którzy posiadają wiedzę z zakresu psychologii. Przeprowadzają badania rynku, potencjalnych konsumentów, odbiorców w celu stworzenia makiety strony opartej o standardy UX. Badania są przeprowadzane w oparciu o m.in. specjalnie dobrane grupy odbiorców przedstawiających potencjalnych użytkowników, klientów docelowych serwisu www.

  1. Optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych

Kolejnym istotnym elementem jest wykonanie strony, która będzie spełniać wszystkie wymogi Google. Jeśli strona będzie niezgodna z wytycznymi najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie, prawdopodobnie będzie niewidoczna w wyszukiwarce i okaże się, że czas i pieniądze wydane na projekt strony internetowej były wyrzucone w błoto. Dlatego agencja interaktywna skupia uwagę również aby strona była zoptymalizowana pod SEO oraz była lekka i niezawodna.

  1. Technologia

Obecnie postęp technologiczny jest tak szybki, że każdego dnia pojawiają nowe fajne rozwiązania, które dla geeków informatycznych są niesamowite i najchętniej w każdym nowym projekcie zastosowali najmodniejsze rozwiązania. Tyle tylko, że to co jest nowe i modne najczęściej nie nadaje się do zastosowań komercyjnych z powodu wielu ograniczeń oraz błędów. Agencja interaktywna stosują technologie, które są dojrzałe i dają gwarancję stabilności działania. Jest to najistotniejszy element w tworzeniu stron internetowych. Jeśli strona będzie działać w 100% poprawnie będzie to kolejny czynniki wpływający na sukces strony.

  1. Treści i marketing internetowy

W zasadzie bez treści, których poszukuje użytkownik strona internetowa nie będzie mieć żadnej wartości. Dlatego ważne jest aby strona posiadała interesujące i unikalne treści, które codziennie będą przyciągać nowych użytkowników. Warto na samym początku przed przystąpieniem do realizacji projektu zastanowić się jakie treści będzie strona zawierać i jak będzie wyglądać logiczna struktura strony www. Najlepiej naszkicować strukturę strony internetowej z widocznym podziałem na kategorie, tagi etc. Posiadając wizualizację struktury strony internetowej możemy również zastanowić się w jaki sposób będziemy promować stronę internetową, np. czy używać na początku portali społecznościowych do promowania naszego projektu?


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. debilne pole tematu (autor: henrix343 | data: 10/11/20 | godz.: 23:10)
    codefia i dobre strony :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.