Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 16 listopada 2020 
    

Oficjalna prezentacja układu Exynos 1080


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 05:15
Samsung oficjalnie zaprezentował nam swój najnowszy układ mobilny dla tabletów i TOPowych smartfonów o kodowej nazwie Exynos 1080. Opisywany chip jest produkowany w fabrykach tego koncernu z wykorzystaniem litografii 5nm LPE i oferuje całą masę nowości. Po pierwsze zmieniono całkowicie budowę i układ części CPU. Teraz mamy cztery słabsze rdzenie Cortex A55 i cztery mocniejsze A78, ale w przypadku tych drugich tylko jeden działa z częstotliwością do 2,8GHz, a pozostałe mogą się rozpędzać do maksymalnie 2,6GHz. Samsung stosuje tu więc sztuczkę znaną chociażby z desktopowych procesorów Intela z rodziny Core, gdzie TURBO jest różne w zależności od obciążenia.

Oprócz nowych rdzeni od ARM opisywany Exynos otrzymał również mocniejszy IGP, a konkretnie model Mali G78MP10, bazujący na drugiej generacji architektury Valhall, a także mocniejszy układ NPU o mocy 5,7TOPS, dodatkowy kontroler pamięci RAM typu LPDDR5, lepszy procesor sygnałowy (ISP) i oczywiście modem 5G.

Pełną specyfikację techniczną znajdziecie poniżej:


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.