Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 17 listopada 2020 
    

NanoPi R4S - nowa miniaturka od FriendlyELEC


Autor: Wedelek | 05:01
Chińska firma FriendlyELEC przygotowała nowy model płytki drukowanej z wlutowanym w nią SoC dedykowanej osobom szukającym taniej bazy do zbudowania np. własnego mikroserwera. Model NanoPi R4S, bo o nim mowa, bazuje na układzie Rockchip RK3399 i posiada dwa rdzenie ARM Cortex A72@2GHz oraz cztery Cortexy A53@1,5GHz. Do tego, w zależności od wybranej wersji, dostajemy 1GB pamięci RAM typu DDR3 lub 4GB LPDDR4, dwa porty Ethernet, slot na karty microSD, dwa USB 3.0 i skromny GPIO z raptem pięcioma parami pinów (SPI + I2C). Wszystko to umieszczono na malutkiej płytce drukowanej o wymiarach 66 x 66 mm.

Model R4S będzie mógł pracować pod kontrolą systemów FriendlyDesktop 18.04 (wariacja na temat Ubuntu), Androida 10 i Lubuntu 16.04. Cen ani daty premiery nie podano, a sam producent na razie nie chwali się swoim nowym produktem - strona z jego specyfikacją nie jest nawet publicznie dostępna.

Inna sprawa, że z uwagi na brak WiFi i wyjścia wideo popularność tego rozwiązania raczej nie będzie wysoka.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.