Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 17 listopada 2020 
    

Przetestowano układ graficzny w Apple M1. To będzie ciekawy SoC


Autor: Wedelek | źródło: Toms Hardware | 05:15
(1)
Apple chwali się wysoką wydajnością swojego najnowszego procesora M1, który jak wiadomo trafi do tegorocznych Macbooków Air i Pro, a także do stacjonarnego Mini. W większości przypadków uwaga opinii publicznej skupia się na mocy CPU, która ma dorównywać tej znanej z układów Intela co jest zasługą czterech rdzeni Icestorm i czterech Firestorm. Tymczasem równie ciekawie sprawa ma się z ośmiordzeniowym IGP (128EU), który bez problemu może stawać w szranki z tanimi Radeonami i GeForceami. Teoretyczna moc opisywanej jednostki to 2,6 TFLOPS w obliczeniach pojedynczej precyzji, czyli mniej więcej tyle, ile oferuje Radeon RX 560 (2.6 TFLOPS) i nieco mniej od GeForce GTX 1650 (2.9 TFLOPS).

Spory potencjał IGP wbudowanego w M1 pokazuje już GFXBench 5.0 w którym to benchmarku jednostka od Apple w większości testów pokonuje konkurencję od AMD i Nvidii. Inna sprawa, że GFXBench średnio nadaje się do testowania układów niemobilnych i w rzeczywistości różnica pomiędzy M1 i jego konkurentami wcale nie jest aż tak duża jak by to wynikało z uzyskanych rezultatów. Mimo wszystko nie da się jednak zaprzeczyć temu, że najnowszemu chipowi od Apple nie brak mocy. Zapowiada się ciekawie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Po prostu (autor: ligand17 | data: 17/11/20 | godz.: 18:04)
    od początku zaprojektowany do innych zastosowań, niż tradycyjne CPU Intela/AMD. Dlaczego od razu "ciekawy"?
    Apple ma już pewne doświadczenie w tym temacie oraz wsparcie własnego softu, to zrobili kawał (dobrej?) roboty i zaprojektowali układ pod konkretne uwarunkowania.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.