Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 18 listopada 2020 
    

Microsoft ma problem z zaspokojeniem popytu na nowe Xboxy


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 05:15
(3)
Microsoft przygotował się bardzo solidnie do premiery konsol nowej generacji zamawiając zawczasu sporą ilość Xboxów X i S, a także zabezpieczając łańcuchy dostaw na kolejne miesiące. Mimo wszystko gigantowi z Redmond nie udało się w pełni zaspokoić popytu i w rezultacie bardzo trudno kupić nowego Xboxa. Egzemplarze dostarczane do sklepów sprzedają się tak szybko, że Microsoft nie jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu ze strony konsumentów. Jak przyznają najważniejsze osoby w dziale Xbox, czyli Phil Spencer i Tim Stuart sytuacja ta jeszcze długo się nie zmieni i firmie uda się zaspokoić popyt dopiero w lecie.

Są to oczywiście jedynie prognozy i w tej chwili mówi się o okresie pomiędzy kwietniem a czerwcem jako tym, w którym uda się dostosować poziom podaży do faktycznej sprzedaży. Trudno w tym momencie powiedzieć na ile jest to sukces Microsoftu a na ile problem z produkcją. Tego dowiemy się po publikacji wyników finansowych.

Przy okazji dodam jeszcze, że mimo posiadania już ponad 20-tu producentów gier Microsoft wciąż rozgląda się za kolejnymi studiami deweloperskimi do przejęcia. Podobno na celowniku są jakieś podmioty z Japonii, przy czym żadna nazwa nie pada.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. fenomen (autor: Apollo129 | data: 18/11/20 | godz.: 14:00)
    Ludzie na civida padają, a tu producenci zabawek chwalą się ze nie mogą za popytem nadążyć:)... jak troszkę poczekają to zmniejszy się ilość czekających na nową zabawkę.. naturalnie :) ..więc pewnie dlatego nie ma ani konsol, ani procków Zen3, ani graf 3080 ani Radków:) .. śmiać się czy płakać ?

  2. @1. (autor: pwil2 | data: 19/11/20 | godz.: 02:57)
    Nie rozumiesz. Każda jedna sprzedana konsola to jakieś dziecko, które zamiast wyjść do piaskownicy/na trzepak/do kolegi spędzać będzie czas w domu na kwarantannie ratując wiele istnień ludzkich.

  3. c.d. (autor: pwil2 | data: 19/11/20 | godz.: 02:58)
    Chyba, że dzieciaki z całej ulicy się zbiegną w odwiedziny, by pograć po kolei na jednym padzie i wziąć udział w koronaparty.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.