Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 1 grudnia 2020 
    

Spotify wymusza reset hasła u części swoich użytkowników


Autor: Wedelek | źródło: Ubergizmo | 05:15
Zarząd Spotify podjął decyzję o wdrożeniu planu automatycznego zresetowania haseł powiązanych z ponad 300 000 kont użytkowników tej usługi. Jest to odpowiedź na coraz częstsze wycieki danych, które mają nieustannie miejsce w różnych firmach. Samo Spotify nie padło co prawda ofiarą takiego wycieku, ale za to wdrożyło mechanizm analizujący dane udostępnione w sieci przez przestępców. Okazało się, że część z nich odpowiada danym użytym do założenia konta w tym popularnym serwisie muzycznym. W związku z tym Spotify wdrożyło przymusowy reset hasła dla takich kont. Jeśli więc podczas logowania Wasza aplikacja zażąda zmiany hasła, to jest to znak, że podany przez Was adres e-mail wyciekł do sieci.

W takich przypadkach koniecznie trzeba zmienić hasło we wszystkich usługach z nim powiązanych.

Zachęcam też do okresowego sprawdzania czy przypadkiem nie doszło do wycieku informacji powiązanych z posiadanym przez Was kontem e-mail. Możecie to zrobić np. za pomocą strony https://haveibeenpwned.com/

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.