Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 2 grudnia 2020 
    

AMD zaprasza na konferencję, CPU od AMD coraz częściej goszczą u graczy


Autor: Wedelek | źródło: różne | 18:13
(2)
AMD przebyło w ostatnich latach długą drogę i dziś znów może się szczycić mianem innowatora na rynku procesorów x86, na którym to firma kierowana przez Lisę Su z miesiąca na miesiąc radzi sobie coraz lepiej. Widać to chociażby w ostatniej ankiecie Valve z której wynika, że obecnie 26,91% wszystkich maszyn połączonych z kontem Steam bazuje na procesorach czerwonych*. Co więcej mamy w tym przypadku do czynienia z naprawdę ogromnym wzrostem popularności nowych Ryzenów i Threadripperów, które jak widać sprzedają się coraz lepiej. Jeszcze rok temu (w listopadzie 2019) udział procesorów AMD w ankiecie Steama wynosił 20,5%, a w więc był niższy aż o 6,4ppc.

Dla Intela jest to oczywiście fatalna wiadomość. Tym bardziej, że gigant wciąż ma problemy ze swoją litografią 10nm i nic nie wskazuje na to, by udało mu się w przyszłym roku jakoś znacząco odskoczyć rozpędzonemu AMD.

Tym bardziej, że czerwoni ani myślą się zatrzymywać i już zapraszają nas na nową konferencję, która odbędzie się 12 stycznia, podczas wirtualnych targów CES 2021. Najprawdopodobniej zobaczymy podczas niej kolejne Ryzeny z serii 5000 i Radeony RX6700 oraz 6700XT.

*ankieta Steam jest dobrowolna i nie uwzględnia specyfikacji wszystkich PCtów do niej podłączonych, ale z uwagi na dużą próbę statystyczną świetnie odzwierciedla ogólny trend. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. To AMD pobije Intela jak ten nie będzie produkować swoich (autor: Mario1978 | data: 2/12/20 | godz.: 22:26)
  układów w fabrykach TSMC lub Samsung.
  AMD także dobrze sobie radzi w konsolach nowej generacji.
  Fajny artykuł od sprzedaży Playstation 5 można znaleźć między innymi tutaj - https://www.hardwaretimes.com/...is-week-estimate/
  I zaczyna się rajd Sony ku najlepszej sprzedaży konsol tej firmy w historii.


 2. 1-- (autor: Mario1978 | data: 2/12/20 | godz.: 22:29)
  W Europie Intel w sprzedaży detalicznej już nie istnieje.
  To nawet AMD w najgorszych swoich latach nie zajmował tak wysokich miejsc jak Intel teraz.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.