Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 9 grudnia 2020 
    

Na rynku pojawiły się niedobory pamięci GDDR6


Autor: Zbyszek | źródło: Techpowerup | 11:43
(2)
Bieżący kwartał upływa pod znakiem debiutu najnowszej generacji kart graficznych. Najpierw swoją premierę miały karty Nvidia GeForce z serii Ampere, a po kilku tygodniach dołączyły do nich nowe Radeony z serii RX 6000. Niestety gracze narzekają na znaczne niedobory nowych grafik, których zakup nie jest łatwą sztuką i to pomimo czasu jaki upłyną od oficjalnej premiery. W przypadku Nvidia problemy te mają wynikać z niedoskonałości 8nm litografii Samsunga, a konkretnie niskiego uzysku w produkcji chipów, skutkującego tym, że ze wszystkich produkowanych układów GA102 i GA104 sprawa jest zbyt mała część.

Z koeli AMD nie sprzyjać ma przeciążenie linii produkcyjnych TSMC, które pracując z pełną swoich możliwości nie są w stanie obsłużyć wszystkich składanych zamówień.

Według najnowszych informacji, obaj producenci mogą zostać dotknięci w najbliższym czasie kolejnym ograniczeniem, jakim będą braki pamięci GDDR6. Wytwarzający je dostawcy również mają swoje ograniczenia zdolności produkcyjnych, a ponadto według najnowszych raportów narzekają oni na niewystarczające dostawy substratów i surowców, co ma wynikać z tego, że przemysł wydobywczy dopiero budzi się z całorocznego snu związanego z pandemią.

Według informacji pozyskanych przez VideoCardz, dostępność najnowszych kart graficznych będzie poprawiać się począwszy od lutego 2021 roku i następnie przez cały 2. kwartał nadchodzącego roku. Tym samym najbliższe kilka miesięcy nie będzie łatwe dla graczy zainteresowanych szybkim zakupem najnowszej karty graficznej.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. a to ciekawe (autor: bajbusek | data: 9/12/20 | godz.: 16:00)
  bo jakiś czas temu wybuchła na TPC dyskusja wśród "kakaowców", że to wszystko wina niedoboru pamięci GDDR6 ...
  Widać to jednak były kakaowce ... nie ludzie ;)


 2. Niedobory (autor: HetmaN72 | data: 17/12/20 | godz.: 19:26)
  Ciekawe stwierdzenie: "pojawiły się niedobory".
  Niedobór to jest a nie się pojawia.
  Pojawiły się chyba braki w zaopatrzeniu.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.