Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 22 grudnia 2020 
    

AMD Rembrandt, czyli kolejne po Cezanne APU z rdzeniami ZEN 3


Autor: Zbyszek | źródło: VideoCardz | 06:10
Już w styczniu zadebiutują nowe mobilne procesory AMD Ryzen serii 5000, skrywające się pod nazwą kodową Cezanne. Będą to następcy dotychczasowych APU Renoir (ZEN 2 i Vega), czyli laptopowych Ryzenów serii 4000. w odróżnieniu od których otrzymają nowe rdzenie x86 z architekturą ZEN 3. Niestety AMD zdecydowało się pozostawić w Cezanne układ graficzny Vega 8, co prawdopodobnie związane jest z chęcią zachowania niewielkich rozmiarów układu krzemowego a tym samym dostarczenia na rynek większych ilości tych procesorów.

Nowszy układ graficzny z architekturą RDNA2 zostanie zastosowany w APU Rembrandt, które z kolei mają pojawić się za około 12 miesięcy. Według źródeł Videocardz, te procesory będą wytwarzane w litografii 6nm u TSMC, i otrzymają kontroler obsługujący kolejną generację pamięci, czyli DDR5 i LPDDR5.

Co ciekawe z informacji Videocardz wynika też, że przyszłe desktopowe procesory, oparte o 5nm litografię i rdzenie ZEN4, także otrzymają IGP z architekturą RDNA2.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.