Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 5 stycznia 2021 
    

MSI potwierdza debiut Rocket Lake-S pod koniec marca


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 06:21
(3)
Obecna 10 generacja procesorów Core od Intela, czyli procesory o nazwie kodowej Comet-Lake S ze swoim liderem Core i9-10900K na czele, debiutowały w maju 2020 roku. W przygotowaniu są już jednak ich następcy w postaci procesorów Rocket Lake-S, czyli Core 11. generacji, które będą wytwarzane nadal w 14nm litografii ale otrzymają rdzenie Cypress Cove z kilkanaście % wyższym wskaźnikiem IPC. W ostatnim czasie Internet zalała masa informacji na ich temat włącznie z testami i zdjęciami próbek inżynierskich, to też można by oczekiwać, że premiera nastąpi już niebawem. Okazuje się jednak że nic z tych rzeczy, a na nowe procesory Intela trzeba poczekać jeszcze prawie 4 miesiące.

Jeden z entuzjastów postanowił zapytać wsparcie techniczne firmy MSI, m.in na temat, czy w swojej płycie głównej z chipsetem serii 400 będzie mógł zainstalować nadchodzące procesory Core 11. generacji. W odpowiedzi otrzymał wyczerpującą informację na ten temat, a także informację na temat daty premiery Core 11. generacji, która jest zaplanowana na koniec marca.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Wspaniały mainstream w wykonaniu Intela. (autor: Mario1978 | data: 5/01/21 | godz.: 11:25)
  Sekcja zasilania będzie musiała być równie mocna co ich rozwiązaniach HEDT i będzie nie wiele gorsza jak będziesz chciał wyciągnąć najwięcej z procka.
  Jedno jest pewnie, że słabe sekcje zasilania nie ujarzmią w pełni tego 'Potwora' jakim będzie 8r/16w RC.
  Szkoda, że tak długi Intel każe czekać bo mamy rok 2021 i czym bliżej do połowy roku a potem końca tego roku to więcej osób będzie czekać na... procesory oparte na Zen 4.


 2. @1. (autor: Mariosti | data: 5/01/21 | godz.: 14:14)
  W tym przypadku blokada oc to zbawienie, bo zapewne na stocku bez multi core enhancement możliwe że wystarczy sekcja zasilania projektowana na 150-180W, a to nie wymaga jakiejś super rozbudowanej sekcji.
  Swego czasu dość niedrogie płyty główne na AM3+ potrafiły obsługiwać procki nawet z TDP 200W i nie było problemu (no może poza tym że trochę gorące vrm'y miały wtedy).


 3. Niestety, późno (autor: Zbyszek.J | data: 7/01/21 | godz.: 23:56)
  Niestety, późno. W styczniu by to miało sens, ale praktycznie w kwietniu? Cześć osób może odpuścić i wziąć na przeczekanie, bo ZEN4 prawdopodobnie będzie za 9-11mc, w 1 kwartale 2022.

  I Rocket Lake to w sumie w ST będzie poziom Ryzenów 5000 lub o włos wyższy (ale tylko w i9-11900K), za wyjątkiem gier gdzie zapewni średnio jakieś ~ 5-10% więcej FPS niż Vermeer

  Ale w między czasie przed ZEN4 od AMD będzie też Warhol, czyli prawdopodobnie Vermeer w TSMC 7nm EVU/6nm ze zwiększonymi częstotliwościami i kilka % więcej wydajności ?


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.