Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 12 stycznia 2021 
    

Prezentacja Exynosa 2100. Kolejny SoC ma mieć IGP od AMD


Autor: Wedelek | źródło: Samsung | 18:20
Podczas prezentacji tegorocznych Exynosów 2100 Dr. Inyup Kang z Samsunga ogłosił, że kolejny SoC południowokoreańskiego producenta będzie wyposażony w IGP od AMD. Gotowy układ zostanie najprawdopodobniej pokazany na przyszłorocznych targach CES, a bazujące na nim smartfony trafią do sprzedaży niedługo później. Nim jednak do tego dojdzie użytkownicy smartfonów Samsunga będą mogli cieszyć się modelem Exynos 2100 wykonanym w litografii 5nm EUV. Nowy procesor ma być do 10% wydajniejszy od swojego poprzednika zużywając przy tym o 20% mniej energii. W jego skład wchodzą aż trzy typy rdzeni ARM: jeden, ale za to bardzo wydajny Cortex-X1 z zegarem 2,9GHz, trzy Cortexy-A78 i cztery Cortexy-A55.

Zdaniem producenta część CPU ma oferować nawet 30% wyższą wydajność wielowątkową, a IGP Mali-G78 ma generować grafikę nawet do 40% szybciej. Równie imponująco prezentuje się na tym tle nowy koprocesor NPU do obliczeń związanych z maszynowym uczeniem, który ma wyciągać do 26 TOPSów (NPU w poprzednim Exynosie miał 15TOPSów). Wisienkę na torcie stanowi ulepszony moduł sygnałowy i oczywiście modem 5G zintegrowany w Exynosie 2100. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.