Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 18 stycznia 2021 
    

Nowe wersje GeForce RTX 3070 i 3080 zaliczą kolejne opóźnienie


Autor: Zbyszek | źródło: GamersNexus | 06:31
(3)
Już kilka tygodni po wrześniowej premierze kart GeForce RTX 3070 i GeForce RTX 3080 w sieci pojawiły się doniesienia o planach wydania przez Nvidia wzmocnionych wersji tych kart. Miałyby to być wersje z dopiskiem "Ti" lub "Super", wyposażone w więcej pamięci video i zapewniające o kilka procent wyższą wydajność. Początkowe doniesienia wskazywały, że karty te trafią do sprzedaży jeszcze pod koniec 2020 roku jako odpowiedź na premierę najnowszych Radeonów. Później ich debiut miał został przełożony na luty tego roku.

Według GamersNexus, tak się nie stanie, a na nowe wersje GeForce RTX 3070 i GeForce RTX 3080 poczekamy dłużej. Według źródeł serwisu, Nvidia podjęła decyzję, że nowsze odmiany wspominanych kart zostaną wprowadzone dopiero, kiedy uda się zwiększyć produkcję i dostawy dotychczasowych modeli oraz całkowicie rozwiązać obecnie występujące problemy z ich dostępnością w sklepach. Szalę miała przeważyć analiza dowodząca, że wydanie teraz kolejnych modeli GeForce, które byłyby trudno dostępne w sprzedaży, mogłoby wzbudzić irytację wśród klientów.

Jedynym wyjątkiem będzie zapowiedziany już oficjalnie przez Nvidia GeForce RTX 3060 12GB z układem GA106, którego debiut rynkowy odbędzie się pod koniec lutego.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Taaa (autor: PiotrexP | data: 18/01/21 | godz.: 10:33)
    "analiza dowodząca, że wydanie teraz kolejnych modeli GeForce, które byłyby trudno dostępne w sprzedaży, mogłoby wzbudzić irytację wśród klientów." - pewnie jakąś chińską koparkę bitcoinów zatrudnili by wykonać tę zaawansowaną analizę.

  2. chinska koparka jeszcze sie przyda (autor: Apollo129 | data: 18/01/21 | godz.: 14:12)
    powie Ci który model karty będzie dla Ciebie odpowiedni:)

  3. ... (autor: pwil2 | data: 18/01/21 | godz.: 18:43)
    Jedyny argument za wcześniejszym wprowadzeniem Ti to podniesienie znacznie cen SRP do poziomu cen rynkowych obecnych kart. Nowe karty byłyby bardziej dostępne i to nVidia zgarniała by ekstra marżę.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.