Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 19 stycznia 2021 
    

QualComm opracuje procesor wzorowany na Apple M1


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 06:00
QualComm już od pewnego czasu oferuje procesory z architekturą ARM dedykowane do stosowania w notebookach. Są to modele Snapdragonem 8CX i Snapdragonem 8CX gen 2, stosowane do tej pory m.in. przez Samsunga w ultrabookach Galaxy Book S, gdzie konkurują z opracowanym przez Intela Intel Core i5-L16G7 z serii LakeField. Według najnowszych informacji, QualComm zamierza podążyć drogą Apple, i zwiększyć ofertę swoich procesorów dla notebooków, opracowując procesory o wyraźnie wyższej wydajności niż dotychczasowe.

Obecnie przygotowywany przez firmę jest Snapdragon SC8280, który zasadniczo będzie bazował na budowie dotychczasowego Snapdragona 8CX gen 2, ale otrzyma rdzenie o wyraźnie wyższej wydajności. Powierzchnia całego chipa SoC ma wzrosnąć przez to o 13 procent.

Snapdragon SC8280 ma być łączony z 8GB pamięci RAM typu LPDDR5 lub do 32 GB pamięci RAM typu LPDDR4X. Na ten moment nie wiadomo jeszcze kiedy procesor będzie dostępny dla producentów notebooków.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.