Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 20 stycznia 2021 
    

Nvidia obniżyła wymagania uprawniające do znaczka G-Sync Ultimate


Autor: Zbyszek | źródło: VideoCardz | 06:14
(2)
Nvidia na początku 2019 roku zmieniła nieco w swojej technologii G-Sync, dopuszczając monitory korzystające z konkurencyjnej techniki VESA VRR (Variable Refresh Rate). Otrzymują one oznaczenie G-Sync Compatible, pod warunkiem obsługiwania częstotliwości odświeżania minimum 120 Hz i odpowiednią jakością obrazu (co najmniej natywna 8-bitowa paleta barw). Oznaczenie G-Sync bez dopisku oznacza, że monitor posiada dodatkowy sprzętowy układ Nvidia G-Sync oraz zapewnia wymagany poziom jakości obrazu, a najwyżej w hierarchii jest G-Sync Ultimate, gdzie do listy wymagań dochodzi jeszcze odpowiednio wysoki poziom czerni, kontrastu i jasności.

Teraz jak się okazuje wymagania co do jasności zostały poluzowane. Wcześniej G-Sync Ultimate mogły otrzymać wyłącznie monitory zgodne z HDR 1000, czyli oferujące jasność 1000 cd/m2. Teraz wystarczy zgodność z HDR600.

Nvidia tłumaczy zmianę tym, że wiele nowych monitorów z matrycami OLED nie zapewnia tak wysokiej jasności, ale dzięki prawdziwie ciemnej czerni kontrast zapewnianego obrazu i tak jest bardzo wysoki.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jeszcze chwila, a wystarczy że monitor otrzyma znaczek automatycznie (autor: Qjanusz | data: 20/01/21 | godz.: 09:55)
    jak tylko da się go uruchomić.

  2. To jest powszechny sposób marketingu z firm. (autor: Mario1978 | data: 20/01/21 | godz.: 10:08)
    Kiedyś 'synonimem' jakości było Apple ale zauważyli, że można ładnie zarabiać to można więcej zarabiać.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.