Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 29 stycznia 2021 
    

Qualcomm przejmuje Nuvię


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 05:29
(1)
W połowie września ubiegłego roku wokół niewielkiego startupu o nazwie Nuvia zrobiło się naprawdę głośno. Wszystko za sprawą zapowiedzi ich pierwszego rdzenia o kodowej nazwie Phoenix, opartego o architekturę ARM. Wedle Nuvii ma on oferować nawet o 40-50% więcej mocy z pojedynczego wątku niż Zen 2, konsumując przy tym jedynie 33% energii, której potrzebuje CPU od AMD. Oczywiście tak świetny rezultat miał być notowany w najlepszym scenariuszu, czyli w takim, w którym rdzeń konsumuje maksymalnie 5W energii. Przy tym podane wyliczenia zostały oparte o dane z benchmarku GeekBench 5, który jak wiemy średnio radzi sobie z porównywaniem procesorów o różnej architekturze.

Ale nawet biorąc to wszystko pod uwagę zapowiedzi Nuvii zrobiły wrażenie. I to nie tylko na nas, postronnych obserwatorach, ale i na włodarzach Qualcomma, który postanowił pozyskać nowy projekt dla siebie, kupując od razu całą firmę. W sumie na przejęcie portfolio technologii i pracowników wydano aż 1,4 miliarda dolarów.

To bardzo duża kwota, ale też NUVIA, to nie jest pierwsza lepsza firma technologiczna. Założyli ją przecież trzej weterani z branży IT, którzy zjedli zęby na projektowaniu układów scalonych, pracując wcześniej dla Apple oraz Google. Mowa o: Johnie Bruno, Manu Gulatim, oraz Gerardzie Williamsie III.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. @temat. (autor: Mariosti | data: 29/01/21 | godz.: 13:23)
    Ciekawy wykres bo ten zakres nuvii jest absurdalnie szeroki, nie ma na nim nowych procesorów, szczególnie M1, no i wykresy na x86 szczególnie wyglądają jakby nigdy nie mogły one uzyskać wydajności którą uzyskują (czyli powyżej 1600pkt), no i przede wszystkim jest to intrygujące że zawsze mobilne architektury procesorów tak lubują się w testach typu geekbench gdzie z jakiegoś powodu x86 procesory się nie skalują prawie w ogóle...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.