Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 29 stycznia 2021 
    

Czy telefon może zastąpić komputer?


Autor: Artykuł reklamowy | 05:22
(3)
Zastanawiasz się, czy najmocniejsze telefony są w stanie zastąpić komputer? Wiele osób coraz częściej korzysta ze smartfona zamiast komputera – w końcu za jego pomocą można załatwić najważniejsze sprawy. Co potrafią mocne telefony i czy faktycznie zastąpią komputery? Sprawdź z nami!

Najmocniejsze telefony – czym się wyróżniają?Pewnie wielu użytkowników na co dzień jest w stanie obejść się bez laptopa – opłacenie rachunków, napisanie tekstu czy zrobienie zakupów to zadania, z którymi świetnie radzą sobie smartfony. Część osób może zatem korzystać ze stacjonarnego komputera głównie w pracy.

Najmocniejsze smartfony pozwalają na sprawne korzystanie z Worda, Excela czy PowerPointa – przy pomocy telefonu z łatwością można napisać tekst, stworzyć arkusz kalkulacyjny czy prezentację.
Z czym wciąż nie radzą sobie mocne telefony? Ich moc obliczeniowa w dalszym ciągu jest niewystarczająca, by obsługiwać bardziej zaawansowane programy, przeznaczone przykładowo do specjalistycznej obróbki graficznej czy projektowania 3D.

Wniosek jest taki, że jeśli na co dzień realizujesz głównie zadania biurowe, z powodzeniem możesz wykonywać je na smartfonie. W przypadku, jeśli pracujesz na specjalistycznych programach, nawet najmocniejsze smartfony nie poradzą sobie z tym wyzwaniem.

Sprawdź, czy telefon może zastąpić komputer na stronie nju mobile – https://www.njumobile.pl/artykul/czy-telefon-moze-zastapic-komputer.

Smartfon zamiast komputeraNa przestrzeni ostatnich lat, firmy technologiczne próbowały zbliżyć działanie smartfonów do komputerów. Rewolucyjny krok w tym zakresie postawił Samsung, proponując Samsung DeX, czyli rodzaj mobilnej stacji dokującej. To aplikacja, która przy pomocy specjalnej przystawki, pozwala na przełożenie działania smartfona na ekran komputera. Obraz z telefonu umieszczonego na przystawce jest dostosowany do monitora, umożliwiając pracę na smartfonie przy pomocy myszki, klawiatury i co najważniejsze – dużego ekranu, zapewniającego wygodę.

Apple postawił na zintegrowane działanie smartfonów i komputerów, tworząc spójny ekosystem za pomocą Apple iCloud. Chmura, automatycznie zapisuje dane z wielu urządzeń Apple, pozwalając przykładowo rozpocząć pracę w podróży przy pomocy smartfona i skończyć ją w domu, korzystając z Macbook’a. Apple iCloud to dobre rozwiązanie dla osób ceniących mobilność, które często podróżują.
Szukasz oferty z internetem mobilnym? Sprawdź plany komórkowe w nju mobile.

Czy najmocniejsze smartfony zastąpią komputery?Niewielkie wymiary smartfonów sprawiają, że można z nich korzystać praktycznie wszędzie. Czy jednak używanie telefonu do pracy jest równie wygodne, co korzystanie z komputera? Dużym ułatwieniem są niewielkie klawiatury Bluetooth, które można sparować ze smartfonem, znacznie poprawiając komfort pisania. Rysik pozwala natomiast tworzyć odręczne notatki, podkreślać tekst, a nawet sterować aplikacjami za pomocą gestów w powietrzu.

Mimo wielu dodatków, które możemy sparować ze smartfonem, praca na komputerze wciąż pozostaje nieporównywalnie bardziej komfortowa. Wszystko za sprawą większej rozdzielczości ekranu, myszki i ergonomicznej klawiatury. Prawdopodobnie z tego względu, telefony nieprędko zastąpią komputery. Najmocniejsze smartfony są jednak dobrym rozwiązaniem dla osób, które preferują mobilność i sprzęty o niewielkich wymiarach. Smartfon z klawiaturą Bluetooth z łatwością można zabrać w podróż, a przy tym nie będzie zabierać wiele miejsca.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Lubię DEX na zew TV z podłączoną klawiaturą i myszką (autor: Qjanusz | data: 30/01/21 | godz.: 21:13)
  Ale mimo wielu zalet, lapka z coraz brzydszą windą nie da się zastąpić.

 2. Qjanusz to prawda... (autor: Majster | data: 31/01/21 | godz.: 16:00)
  Starsze systemy były bardziej czytelne i przejrzyste, a 10-ka to jeden wielki bałagan. Ikony starego typu wyglądają okropnie, po prostu paskudnie, na Vista i XP nie ma takiego problemu. Na screenie możesz zobaczyć jak wygląda Vista w wyższej rozdzielczości.

  Link:

  https://i.imgur.com/91CVWtT.jpg

  Wszystko można fajnie dopasować i zmienić. Komfort jest zdecydowanie większy niż w przypadku FullHD.

  Pozdrawiam...


 3. Nie, (autor: CharlieBrown | data: 1/02/21 | godz.: 17:39)
  nie może.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.