Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 3 lutego 2021 
    

AMD zwiększa dostawy referencyjnych Radeonów RX 6800 i RX 6900


Autor: Zbyszek | źródło: VideoCardz | 06:21
(5)
Tuż po premierze najnowszych kart graficznych AMD Radeon z serii RX 6000 pojawiły się nieoficjalne doniesienia o tym, że AMD planuje w ciągu kilku miesięcy zakończyć produkcję referencyjncyh wersji tych kart. Później, kiedy problemem stała się ich dostępność, plany zostały zmienione, aby poprawić dostępność kart na rynku. Jednak i to okazało się niewystarczające i obecnie zakup nowych kart Nvidia czy AMD w cenach zbliżonych do sugerowanych graniczy z cudem. Być może problem poprawi nieco najnowsza deklaracja ze strony AMD.

Riche Corpus, starszy dyrektor z działu Radeon Technologies Group w firmie AMD, udzielił wywiadu dla serwisu BabelTechReviews, którego jednym z tematów była m.in. dostępnosć kart na rynku. Przedstawiciel AMD poinformował, że AMD zwiększyło produkcję referencyjnych wersji nowych Radeonów, a ich dodatkowe dostawy trafią do sprzedawców w najbliższym czasie.

Pytanie tylko, czy to będzie wystarczające do przywrócenia normalnej sytuacji rynkowej? Niestety mamy co do tego pewne wątpliwości.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ciekawe (autor: GULIwer | data: 3/02/21 | godz.: 15:00)
  w jakiej cenie będzie AMD sprzedawać własne karty? Szkoda że nie dali chipów innym bo niby to ich chłodzenie sporo lepsze niż suszarka na 5700XT ale jednak większość osiąga lepsze chłodzenie.

 2. AMD powinno znaleźć też nowego producenta chipów (autor: ekspert_IT | data: 3/02/21 | godz.: 20:54)
  Coraz większy wybór dostawców 7nm a więc może nie trzeba tak kurczowo trzymać się z produkcją wszystkiego w TSMC. Na przykład SMIC weszło w 7nm bez maszyn ASML:
  https://cntechpost.com/...-7nm-chips-without-asml/

  Ale powyższe też potwierdza, że brak maszyn od ASML to jedynie wymówka dla intela by nie przyznać, że azjaci grają pierwsze skrzypce w produkcji układów scalonych....


 3. @2. (autor: pwil2 | data: 3/02/21 | godz.: 23:15)
  Tak samo jak Koreańczycy wygrali MŚ:
  "północnokoreańscy piłkarze przeszli bez straty gola przez fazę grupową, wygrywając z Japonią (7:0), Stanami Zjednoczonymi (4:0) i Chinami (2:0). Następnie w 1/8 finału zmiażdżyli Portugalię (7:0), uporali się z Niemcami (2:1), a w półfinale ograli Koreę Południową (3:0). W wielkim finale nie dali żadnych szans gospodarzom turnieju - Brazylijczykom, których pokonali aż 8:1."


 4. @3. (autor: ekspert_IT | data: 4/02/21 | godz.: 09:04)
  Nie zgadzam się. Gdyby to była mała firma z udziałem rynkowym poniżej 3% to można by coś podejrzewać, ale nie gdy firma ma 11% udziału w światowej produkcji, większa od Samsunga (10%), to już zbyt duże ryzyko by ściemniać (mogłoby to w efekcie doprowadzić do drastycznego spadku na giełdzie po ujawnieniu fałszerstw przez firmę i do finalnego bankructwa w konsekwencji).
  https://www.notebookcheck.net/...counterpoints.png

  https://www.notebookcheck.net/...rch.518137.0.html


 5. @4. (autor: Mariosti | data: 5/02/21 | godz.: 13:15)
  SMIC podobnie jak każda inna spółka Chińska na giełdach jest tylko po to aby wyciągać kasę z Zachodu.
  Nie ma to realnie wpływu na ich działanie bo większościowym właścicielem zawsze jest rząd Chiński za pośrednictwem różnych spółek rzadowych.

  Przez ten pryzmat i dołożenie do tego faktu iż spokojnie 95% informacji z Chin to propaganda i kłamstwa, możesz być dość pewny że informacja o SMIC powinna być czytana tak:
  "Nie SMIC tylko TSMC, nie w Chinach tylko na Tajwanie (Chiny uznają Tajwan za swoją prowincję), wprowadziło 7nm (to prawda wtedy) i nie bez maszyn ASML tylko z maszynami ASML."

  Taki standardowy komunistyczny problem rzetelnych informacji.
  A co do udziału w produkcji światowej no to nie dziwi w ogóle, bo ktoś musi robić chipy do tej całej taniej elektroniki na świecie. Wręcz powiedziałbym że to dziwne że tak mały udział mają z tej perspektywy.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.