Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 3 lutego 2021 
    

Microsoft: do czerwca zakup Xbox Series X może być utrudniony


Autor: Zbyszek | źródło: NY Times | 06:11
(1)
Jesienią ubiegłego roku miała miejsce długo oczekiwana premiera konsol najnowszej generacji - czyli PlayStation 5 i Xbox Series X. Niestety po wyprzedaniu parti przygotowanych na premierę nowe konsole zaczeły być dostępne w sklepach w niewystarczajacych ilościach, a ceny egzemplarzy na rynku wtórnym powędrowały w górę. Mimo, że sytuacja z ich dostępnością nie jest aż tak zła, jak w przypadku kart graficznych, to jednak daleko jej do normalnej. W sprawie głos postanowił zabrać sam Microsoft - Mike Spencer, szef relacji inwestorskich w Microsoft stwierdził, że zakup Xbox Series X może być utrudniony do czerwca.

Powody niestety nie zostały podane, ale są oczywiste dla każdego, któremu obecna sytuacja w branży litograficznej nie jest obca.

Okazuje się, że sytuacja, w której prawie cały świat stara się oprzeć o fabryki układów scalonych jednego producenta (jakim jest TSMC) została dość szybko zweryfikowana przez zapotrzebowanie rynku. To pokazuje wprost, że fabryki TSMC, mimo bardzo dużej wydajnosci, jednak nie powstały z gumy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Przecież nawet nie ma się co dziwić. (autor: Mario1978 | data: 3/02/21 | godz.: 11:22)
    Do końca 2020 roku na czipy do PS5 zostało oddanych 80 tysięcy wafli krzemowych w litografii 7nm DUV+ a na Xbox SX i SS poszło 40 tysięcy wafli krzemowych. TSMC nie ma więcej linii produkcyjnych aby zwiększyć ilość. To teraz sobie wyobraźnie, że kolejne 80 tysięcy wafli krzemowych zgarnia AMD na produkcję Zen 3 i RDNA2x. Potem się dziwić, że brakuje CPU i GPU na rynku od tej firmy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.