Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 11 lutego 2021 
    

KE zgodziła się na przejęcie Zenimaxa przez Microsoft


Autor: Wedelek | 05:36
(1)
Komisja Europejska wydała zgodę na przejęcie ZeniMaxa i wszystkich jego studiów deweloperskich przez Microsoft. Obie firmy są co prawda podmiotami amerykańskimi, a tamtejszy regulator rynku już zgodził się na taką transakcję, ale gigant z Redmond i tak musiał zapytać o zgodę również KE. Gdyby ta odmówiła, to transakcja nie doszła by do skutku, no chyba, że Microsoft zrezygnowałby ze sprzedaży swoich usług i produktów na terenie państw wspólnoty. Transakcja opiewająca na kwotę 7,5-miliarda dolarów umożliwiła przejęcie aż ośmiu studiów deweloperskich, w tym Arkane, Bethesdy, Id Software, oraz Alpha Dog, a także należących do nich marek jak Dishonored, Wolfenshtain, TES, Fallout, Doom czy Prey.

Aby umowa mogła dojść do skutku Microsoft musiał wykonać pewien wybieg prawny tworząc zależną od siebie spółkę Vault, która następnie połączyła się z Zenimaxem. Jest to dość powszechna praktyka, która nie zmienia nic w kwestii decyzyjności ani nie wpływa na odbiór przez graczy. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. debilne pole tematu (autor: henrix343 | data: 12/02/21 | godz.: 18:07)
    Zdrada komisjiiiiiii!

    Ja sie nei zgadzam i nie moge dojsc do przejecia!


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.