Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 12 lutego 2021 
    

PS5 i Xbox Series S/X wcale nie sprzedają się szybciej niż ich poprzednicy


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 17:01
(3)
Firma analityczna Ampere Analysis opublikowała swój własny raport obejmujący poziom sprzedaży konsol nowej generacji w 2020 roku, oraz prognozę dotyczącą ich najbliższej przyszłości. Według ich wyliczeń Xboxy Series X i S znalazły około 2,8-miliona nabywców na całym świecie, a to oznacza nieco gorszą sprzedaż niż w przypadku modelu Xbox One, który w chwili swojego debiutu sprzedał się w nakładzie około 2,9-miliona sztuk. Mimo to prognozy dotyczące sprzedaży są dobre. I chociaż Microsoft skupia się na Game Passie, którego odtwarzaczem mają być konsole nowej generacji, to właśnie ten sprzęt będzie najważniejszym produktem w ofercie dla graczy aż do końca 2025 roku.

Jeśli chodzi o Sony, to Japończycy sprzedali 4,2-miliony PlayStation 5, co jest niemal identycznym wynikiem jak ten odnotowany przez PS4 podczas swojego debiutu. Trzeba jednak pamiętać, że czwórka nie była na początku dostępna w Japonii i innych regionach świata. Mimo to PS5 może do końca marca znaleźć nawet 7,6-8mln klientów, co pozwoliłoby tej konsoli wyprzedzić na tym polu PS4 z jej 7,5-mln sprzedanych sztuk (w tym samym czasie). Różnica pomiędzy danymi podawanymi przez Ampere Analysis a Sony wynika stąd, że ta pierwsza liczy realną sprzedaż, a Sony zlicza wszystkie sztuki, które trafiły do sklepów.

Tymczasem Nintendo w roku 2020 sprzedało ponad 26,3-miliona Switchy, poprawiając rekord Wii o 2 miliony sztuk! Przy tym wyniki Sony i Microsoftu są po prostu śmieszne. Wpływ na taki stan rzeczy ma wiele czynników, ale największym jest bez wątpienia fakt, że Switcha można bez problemu kupić w sklepie, a Xboxa i PS5 nie.

W tym miejscu odsyłam Was po raz kolejny do naszego porównania obu konsole – KLIK.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jak PS5 ma pobijać rekordy (autor: hokr | data: 12/02/21 | godz.: 17:34)
    jak jej nie można kupić?

  2. debilne pole tematu (autor: henrix343 | data: 12/02/21 | godz.: 18:03)
    Ja mam 3 PS5 i dodaje cene +100% i nikt nei chce kupic. Wiec potwierdzam konsole sa tylko nikt nie chce kupic...

  3. ... (autor: radonix | data: 15/02/21 | godz.: 23:57)
    Każda konsola jest tyle warta, ile warte są gry na nią wydane - a, póki co, to system sellerów jak na lekarstwo.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.