Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 17 lutego 2021 
    

USA: niedobory energii dotknęły fabryki wafli krzemowych Samsunga i innych producentów


Autor: Zbyszek | 19:36
(5)
Firma Austin Energy, zapewniająca dostawy energii na terenie stanu Teksas, mierzyła się w ostatnim czasie ze znaczącymi niedoborami energii elektrycznej. Z tego powodu więksi odbiorcy zostali poinformowali o konieczności znacznego ograniczenia zużycia energii aż do odwołania Dotknęło to m.in znajdujące się w tym stanie fabryki trzech producentów układów scalonych, należące do Samsunga, NXP Semiconductors i Infineon Semiconductors, w których produkowane są m.in pamięci trwale i DRAM. Wytwórcy zastosowali się do zawiadomienia Austin Energy i czasowo wyłączyli swoje fabryki. Pozostają one nadal zamknięte.

Sytuacja znana w Polsce pod nazwą 20 stopień zasilania, niestety będzie mieć znacząco negatywny wpływ na wielkość produkcji pamięci w tamtych zakładach w tym miesiącu.

Niedobory energii elektrycznej w Stanie Teksas są związane z wielką falą zimy i mrozu, jaka dotarła do tego zazwyczaj ciepłego zimą, południowego stanu USA. W efekcie poza gwałtownym wzrostem zużycia prądu do ogrzewania domów, doszło do szeregu awarii infrastruktury energetycznej. Dodatkowo część elektrowni gazowych i węglowych, odpowiadających za 82% produkcji energii w stanie Teksas, musiała wtrzymać prace z powodu awarii wywołanych rekordowo niskimi temperaturami. Obecnie z około 4 milionów domów, bez prądu nadal pozostaje 2,7 miliona domów. Ich posiadacze najczęściej grzeją się w samochodach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. nie z nami te numery (autor: Mademan | data: 17/02/21 | godz.: 22:29)
  Niech podnoszą sobie ceny, ja tam poczekam z zakupem.
  Nie będę wspierał firm, które awarie, kradzieże, zalania zrzucają cenowo na klienta. Przecież wszystko jest ubezpieczone.

  Odnośnie poboru prądu w niskich temperaturach, podziękujmy eko rewolucji. Obstawiam nie byłoby problemu, gdyby nie taka ilość elektrycznych aut, których pojemność baterii spadła do 10% :D.


 2. @1. (autor: Kosiarz | data: 18/02/21 | godz.: 07:43)
  "Dodatkowo część elektrowni gazowych i węglowych, odpowiadających za 82% produkcji energii w stanie Teksas, musiała wtrzymać prace z powodu awarii wywołanych rekordowo niskimi temperaturami"

  bo wungiel sie nie poli jak zimno ino jak ciepło :D murica...


 3. @2. (autor: Mariosti | data: 18/02/21 | godz.: 09:03)
  To taka eko ściema.
  Faktycznie:
  1. Zamarzła połowa wiatraków w Texasie (odpowiadająca w zeszłym roku za 23% produkcji energii w tym stanie).
  2. 1 z 4 reaktorów jądrowych odłączył się automatycznie od sieci bo zamarzł mu dopływ wody.
  3. Spory procent turbin gazowy przestał pracować z powodu zbyt niskiej temperatury gazu w zbiornikach który to musi być w stanie odparować aby turbina działała.

  O węglowych nic nie słyszałem, raczej niemożliwe aby miały jakikolwiek problem.


 4. @3. (autor: pandy | data: 18/02/21 | godz.: 22:40)
  W Szczecinie nie pracował jeden z kotłów elektrociepłowni bo zamarzła woda używana do chłodzenia bloku...
  Problem jak widać poważny...

  @1. Podczas poboru prądu temperatura akumulatorów rośnie bardzo szybko...


 5. @3. (autor: pwil2 | data: 19/02/21 | godz.: 01:31)
  Przykład z PL. W Zimie Stulecia temperatury tak spadły, że odwrócenie do góry nogami wagonów z węglem nie wystarczało, by wysypać z nich zmrożony węgiel (wagony odkryte).

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.