Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 23 lutego 2021 
    

Samsung zamyka czasowo swoją fabrykę w Austin


Autor: Wedelek | źródło: Toms Hardware | 05:29
Samsung ogłosił, że zamyka czasowo swoją fabrykę S2 zlokalizowaną w Austin w Teksasie z uwagi na silne mrozy panujące w tym regionie. Placówka będzie wyłaczona minimum przez tydzień, co będzie skutkować zmniejszeniem globalnej produkcji wafli krzemowych o średnicy 300mm o 1%-2%. Opisywany Fab produkuje chipy w litografii 14LPP i 11LPP, a także w starszych procesach – od 28nm do 65nm i odpowiada za około 5% światowej produkcji 300mm wafli krzemowych. Na przymusowym wyłączeniu linii produkcyjnych straci między innymi Tesla, która wytwarza w niej układy scalone dla swoich samochodów, oraz Renesas, który wytwarza chipy na zlecenie Qualcomma.

Cała sytuacja jest związana z niesprzyjającą pogodą, która ma negatywny wpływ na sieć elektryczną w regionie. Z tego powodu większość fabryk musiało zrobić sobie przerwę w działaniu. Oprócz Samsunga dotknęło to też Infineon Technologies i NXP Semiconductors.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.