Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 24 lutego 2021 
    

Apple i Xiaomi zyskują, wszyscy inni tracą


Autor: Wedelek | źródło: Gartner/TechPower Up | 05:01
Firma Gartner opublikowała najnowsze dane dotyczące rynku smartfonów w czwartym kwartale ubiegłego roku i w całym 2020 roku. Wynika z nich, że w ostatnim kwartale sprzedało się o 5,4% mniej urządzeń niż rok wcześniej, a licząc sprzedaż z dwunastu miesięcy spadek był jeszcze większy i wynosił 12,5%. Anshul Gupta podkreślił, że ten rezultat byłby jeszcze gorszy gdyby nie wyśmienita sprzedaż tanich modeli i wersji z modemem 5G. Jedynymi firmami, które mogły w 2020 roku świętować sukces były Apple i Xiaomi. Obie zanotowały bowiem wyraźny wzrost – odpowiednio 3,3% i 15,7%, podczas gdy wszyscy inni stracili - najwięcej Samsung (14,6%) i Huawei (24,1%)

W przypadku amerykańskiego giganta za sukces odpowiada świetna sprzedaż modelu iPhone 12, która zamaskowała fiasko wersji Mini, a Xiaomi wyraźnie pomogła porażka Huaweia i gorsze wyniki OPPO. Szczegóły znajdziecie w poniższych tabelkach:


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.