Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 25 lutego 2021 
    

Samsung pokaże swój układ IGP z RDNA już w czerwcu?


Autor: Wedelek | źródło: Tech Spot | 05:29
Użytkownik Twittera o pseudonimie Ice Universe twierdzi, że Smausng zaprezentuje w czerwcu swój nowy układ IGP dla Exynosów. Zostanie on stworzony we współpracy z AMD, które użyczy południowokoreańskiemu gigantowi licencji na architekturę RDNA. Podobno przygotowany układ z łatwością radzi sobie z konkurencyjnym Adreno 660, którego pierwowzór został notabene stworzony przez ATI, a to zostało potem przejęte przez AMD - nazwa Adreno to anagram Radeona. Warto przy tym zaznaczyć, że na zorganizowanej konferencji zostanie pokazany jedynie sam GPU, a na SoC poczekamy znacznie dłużej. Ile? Tego nie wiadomo.

Na pewno Samsung będzie robić wszystko, żeby pierwszy Exynos z układem od AMD trafił na rynek jak najszybciej. W tej chwili ich TOPowy model nie odbiega znacząco od Qualcomma jeśli chodzi o moc CPU, ale za to wyraźnie przegrywa w kwestii wydajności IGP - wykorzystywany w Samsungu chip Mali-G78 MP14 odstaje od Adreno 660 o 28%.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.