Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 8 marca 2021 
    

AMD też pracuje nad kartami dla kopaczy kryptowalut


Autor: Wedelek | źródło: Hot Hardware | 05:30
(1)
Rynek kryptowalut jest niezwykle lukratywny nie tylko dla osób trudniących się tym procederem, ale i dla producentów sprzętu, którzy od jakiegoś czasu stoją w rozkroku, szukając pomysłu jak pogodzić potrzeby standardowych klientów z kopaczami. Nvidia wpadła niedawno na pomysł by podzielić swoją linię kart graficznych na dwie serie: standardowe akceleratory GeForce, które nie pozwalają na kopanie kryptowalut (ograniczenie w BIOSie), oraz CMP HX, które zostały stworzone jedynie w tym jednym celu. Pomysł ten spodobał się również firmie AMD, która też pracuje nad własnymi modelami na bazie Navi 12 (architektura RDNA) przeznaczonymi dla kopaczy.

Takie karty będą najprawdopodobniej pozbawione wszelkich złącz, a także modułu VCN (Video Core Next), odpowiedzialnego za kodowanie/dekodowanie materiału wideo. Ich istnienie potwierdzają sterowniki w wersji 5.12 dla systemu Linux.

Otwarte pozostaje pytanie co do ich skuteczności. Taki Radeon RX 5700 XT z TDP 91W ma wydajność w kopaniu Ethernum na poziomie około 54 MH/s, podczas gdy najmocniejszy CMP 90Hx będzie mógł pochwalić się aż 86MH/s.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Rx 5700 XT przeznaczony do kopania (autor: kosa23 | data: 8/03/21 | godz.: 10:47)
    niema mieć czasem HBM2?

    Jeśli będzie miał to może dać kopa w kopaniu. Taki Radeon VII jest podobnej wydajności w grach co RX 5700 XT, ale w kopaniu VII jest sporo wydajniejszy.

    CMP 90 jaki ma TDP?    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.