Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 15 marca 2021 
    

Radeon RX 6700 XT będzie dostępny w niewielkich ilościach?


Autor: Zbyszek | źródło: Igors Lab | 10:12
Już w tym tygodniu oficjalnie zadebiutuje na rynku Radeon RX 6700 XT, czyli pierwszy Radeon z serii RX 6000 bazujący na mniejszym rdzeniu krzemowym niż Navi 21. Karta ma 12 GB pamięci GDDR6 oraz układ Navi 22 z 2560 procesorami strumieniowymi, i ma konkurować z GeForce RTX 3060 Ti oraz GeForce RTX 3070, plasując się po środku nich pod względem ceny. Tymczasem jak informuje Igors Lab powołując się na informacje od niemieckich sprzedawców, nabycie Radeona RX 6700 XT w najbliższym czasie może być dużym wyzwaniem.

Sprzedawcy z Niemiec mieli otrzymać tylko niewielkie ilości nowych kart. Igors Lab dodaje dalej, że według informacji uzyskanych od dystrybutorów na premierę AMD dostarczyło dla całej Europy tylko kilka tysięcy egzemplarzy nowych Radeonów.

Źródło problemu ma być dość typowe - brak możliwości sprostania przez TSMC lawinie zamówień, jaka spływa tajwańskich do fabryk od kilkunastu miesięcy.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.