Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 16 marca 2021 
    

Oficjalna premiera procesorów AMD EPYC 3. generacji


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 18:02
(2)
Firma AMD ogłosiła oficjalną premierę swoich najnowszych procesorów serwerowych. Są to modele EPYC trzeciej generacji (nazwa kodowa Milan) wyposażone w najnowsze rdzenie ZEN 3. Nowe procesory oferują 20-30% większą wydajność od swoich poprzedników, dzięki zwiększonemu wskaźnikowi IPC rdzeni oraz wzrostowi częstotliwości taktowania. Procesory otrzymały też ulepszony pakiet AMD Infinity Guard, który zawiera dodatkową funkcję SEV-SNP (Secure Encrypted Virtualization-Secure Nested Paging) rozwijającą dotychczasową technologię SEV o kolejny poziom silnej ochrony integralności pamięci.

Wśród firm, które według AMD ogłosiły już wdrożenie rozwiązań opartych o procesory EPYC 3 generacji są m.in: AWS, Cisco, Dell Technologies, Google Cloud, HPE, Microsoft Azure, Oracle Cloud Infrastructure i Supermicro. Zdaniem AMD, do końca 2021 roku powinno się pojawić aż 400 instancji chmury opartych o procesory EPYC 3 generacji oraz około 100 modeli serwerów z tymi procesorami.

Z prezentacją graficzną (PDF) nowych procesorów można zapoznać się tutaj

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Epyc oparty na Zen 4 to będzie przełom. (autor: Mario1978 | data: 20/03/21 | godz.: 21:14)
    A ten tutaj procesor to tylko pokaz przewagi jaką ma AMD za sprawą TSMC. W przypadku premiery kolejnej generacji opartej na Zen 4 tutaj nie będzie można mówić tylko o przewadze ale o innej lidzie. Zobaczymy kiedy Intel osiągnie takie poziomy ale z pomocą TSMC a może i Samsung jest w stanie stać się realną konkurencją rok czasu po premierze Epyc Genoa. Innej możliwości nie mają jak chcą zarządzić jeszcze na rynku CPU z architekturą x86.

  2. @1. (autor: pwil2 | data: 20/03/21 | godz.: 21:33)
    Mam wrażenie, że jeśli ZEN4 (i ZEN3) będzie sukcesem, a Intel będzie dreptał w miejscu, pewne firmy produkujące serwery obudzą się z ręką w nocniku.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.