Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 17 marca 2021 
    

Cena Bitcoina osiągnęła wartość 60 tysięcy dolarów


Autor: Zbyszek | 20:32
(7)
Bitcoin kolejny raz pobił rekord swojej wartości. Od dłuższego czasu wartość najpopularniejszej cyfrowej waluty kontynuowała trend wzrostowy, który w ostatnim czasie nabierał coraz szybszego tempa. Cena Bitcoina przekroczyła właśnie kolejną barierę 60000 USD, i to w niecały miesiąc po tym, gdy cena BTC po raz pierwszy przekroczyła 50000 USD. Warto dodać, że to zaledwie 3 lata i 3 miesiące po tym, kiedy po raz pierwszy Bitcoin osiągnął cenę 10000 USD. Jeszcze bardziej szokujące jest porównanie do sytuacji z końca 2016 roku, kiedy cena Bitcoina nie przekraczała 1000 dolarów.

Pomimo przewidywań ekonomistów nazywających cyfrową walutę bańką spekulacyjną i już od dłuższego czasu wieszczących nagły spadek jej wartości, Bitcoin systematycznie zwiększa swoją wartość.

W chwili obecnej trudno jest przewidywać, jak potoczą się dalsze notowania Bitcoina. Wzroście wartości waluty niewątpliwie sprzyja m.in. to, że pozostaje ona poza kontrolą ze strony bankierów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. @news (autor: lcf | data: 17/03/21 | godz.: 22:18)
  Wystarczy wprowadzić jedną zmianę w przepisach zrównującą kopanie kryptowalut z samodzielnym drukowaniem pieniędzy - i się bańka szybko skończy.

 2. pytanie tylko inne (autor: Zbyszek.J | data: 17/03/21 | godz.: 23:06)
  ktoś pozwolił wymieniać BTC na USD. Jakiś bankier i to nie mały.

  Czy to nie jest tak, żeby bankierzy, poinformowani + inni co się przysiedli nakopali sobie cyfrowego złota, a pieniądze zwykłe stracą do nich wartość.

  Za jakiś czas ten bank który pozwolił na wymianę USD z BTC uzna np. kurs wymiany na sztywno równy 1 BTC = na przykład 105 550 USD.

  I Ci co skorzystali się dorobili, a pieniądze reszty mają z miejsca efektywnie mniejszą wartość (bo po drodze wzrosły ceny np. elektroniki, prądu wskutek kopania BTC).


 3. @2. (autor: Mariosti | data: 18/03/21 | godz.: 13:05)
  To tak jakby na rynku akcji ktoś miał "pozwolić" na sprzedaż/kupno akcji, albo ktoś miałby mieć możliwość ustawienia ich wyceny na sztywno.

  Banki nie mają kontroli nad krypto.
  Tylko ludzie posiadający kontrolę nad portfelami w których jest jakieś krypto mają nad nimi kontrolę, także w jaki niby sposób jakiś bank miałby móc komukolwiek pozwalać bądź nie na kupno/sprzedaż krypto za zwykłą walutę?
  W myśl tego rozumowania jak chcesz sprzedać auto za pieniądze to też musisz pytać się banku czy ci na to pozwoli?


 4. co do ceny (autor: Mario2k | data: 18/03/21 | godz.: 14:02)
  To powinniśmy jeszcze dobić do 65-70k $ potem nadejdzie czas spadków lamentu i płaczu dla innych czas zakupu

 5. @lcf (autor: Sebalos | data: 18/03/21 | godz.: 15:35)
  Waluta "krajowa" symbolizuje pewnego rodzaju "gwarancję" kraju, który ją emituje, dlatego nikt, poza instytucją, która w danym kraju jest powołana do emisji pieniądza, nie ma prawa jej drukować (w Polsce grozi za to chyba z 15 lat odsiadki). Zakładam, że pamiętasz o kolesiach z naszego technikum (ZSE), którzy dodrukowali trochę dwudziestozłotówek jakieś 25 lat temu przy użyciu kolorowej drukarki i straszeni byli odpowiedzialnością za "zamach na suwerenność kraju poprzez dodruk pieniądza" :) Ostatecznie ich sprawa "rozeszła się po kościach". Z kryptowalutami jest inaczej, bo nie ma żadnej instytucji (kraju), która by cokolwiek w bitcoinlandzie gwarantowała więc mining nie może i nie powinien być traktowany jako dodruk pieniądza. Ba! W Polsce masz nawet rubrykę w PIT, w którą wpisujesz dochody z obrotu kryptowalutami. Co ciekawe - w systemie bankowym - banki de facto "dodrukowują" pieniądze, bo udzielają kredytów na sumy znacznie przekraczające posiadane depozyty i o dziwo - nikt nie protestuje :)

 6. kryptowaluta ma ta zalete (autor: mirek190 | data: 18/03/21 | godz.: 22:36)
  ze nie mozna jej sobie od tak dodukowac wiec nie jest podatna na manipulacje w ten sposob.

 7. @4. (autor: pwil2 | data: 21/03/21 | godz.: 18:23)
  Z BTC pęknięcia bańki można się spodziewać w okolicy pewnej psychologicznej granicy. Do tej pory wydawałoby się, że powinno być to przy 50000$, ale osiągnęło kolejną 60000$. Pewnie ludzie wyznaczyli sobie 100000$ jako punkt osiągnięcia celu i sprzedaży.

  Jednak zakup BTC przez Teslę bardzo wiele zmieniło i spora część osób jednak będzie trzymać, nawet w obliczu spadków. Tym bardziej, że wiele osób pamięta poprzednią górkę, pęknięcie przy 20k i spadki ostre, ale jednak odbicie powyżej 20k co sprawia, że wydaje się, że każdy spadek da się odrobić cierpliwym czekaniem.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.