Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 19 marca 2021 
    

Xeony Ice Lake-SP i karty Intel DG2 tematem Intel Unleashed 23 marca


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 16:10
(2)
Pat Gelsinger, nowy prezes i dyrektor generalny (CEO) Intela, poinformował na swoim profilu na Twitterze o przygotowanym przez Intela wydarzeniu online o nazwie Intel Unleashed. Odbędzie się ono 23 marca tego roku w postaci webcastu transmitowanego na żywo w Internecie. Aktualnie wiadomo już, co będzie tematem tego webcastu. Wydarzenie ma być dedykowane nowym procesorom serwerowym z serii Ice Lake-SP. Oprócz tego, podczas Intel Unleashed zaprezentowane zostaną katy graficzne Intel DG2 w wersji HPG, czyli w wersjach dedykowanych dla gier 3D.

Ponadto bardziej formalna prezentacja Intel XE HPG jest planowana na 26 marca, o czym informację zdradza strona Intela: https://xehpg.intel.com/


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. rzy obecnej dostępności (autor: skalak23 | data: 19/03/21 | godz.: 19:18)
    P i cenach grafik dwóch głównych producentów Intel nie mógł sobie wymarzyć lepszej sytuacji rynkowej na debiut nowego producenta i produktu na tym rynku. Kiedy jak nie teraz jest najlepszy moment na wejście trzeciej firmy produkującej grafiki. Wystarczy że intel wypuści karty o wydajności zbliżonej do RTX 3070 lub RTX 3060 TI ale dostępne i w rozsądnej cenie to popyt ma gwarantowany. Jak klienci zaczną kupować i okaże się iż na kartach idzie grać i nie odbiegają one jakościowo od produktów konkurencji to jest szansa iż Intel w grafikach zagości na dłużej i nie będzie to jednorazowy strzał. W dłuższej perspektywie zyskają też konsumenci bo będzie trzech graczy a to zawsze większa konkurencja niż dwóch.

  2. skalak23 (autor: Markizy | data: 20/03/21 | godz.: 19:34)
    intelowi wystarczyły by grafiki pokroju rtx3050-3060. Topowych kart mało co prawda się nie sprzedaje, ale w tym przedziale intel się i tak nie sprzeda dopuki nie pokaże żę potrafi robić karty graficzne.

    Natomiast największe znaczenie będzie miało to gdzie będzie produkował swoje układy graficzne jak u siebie to przynajmniej wykorzysta nie wykorzystane moce produkcyjne, jak w TSMC to wiadomo jak się to skończy.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.